Krnovským se sice výsledkově nevyvedla první třetina, ve zbytku zápasu však manko dohnali a uhráli bod za remízu 3:3.

Oba celky se po celé střetnutí prezentovaly rychlým a pohledným hokejem, který se přihlížejícím fandům musel líbit. Krnovské mužstvo vstoupilo do utkání dobře. Vypracovalo si několik slibných příležitostí, všechy však zlikvidoval gólman Slezanu.

Do vedení se proto dostali hosté. Ve dvanácté minutě se jim podařilo dostat puk do sítě, 0:1. Za minutu už Opavané vedli o dvě branky. V poslední minutě, tedy dvacáté, první třetiny pak Slezan další brankou zvýšil a do dalšího průběhu si nesl tříbrankové vedení. Hrozivě vypadající skóre však vůbec neodpovídalo dění na ledě.

„O přestávce jsem musel klukům trochu promluvit do duše,“ uvedl krnovský trenér Daniel Kylnar. Krnováci vstoupili do prostřední části jako vyměnění. Ve čtyřiadvacáté minutě byl v samostatném úniku faulován domácí kapitán Jakub Kylnar, rozhodčí neváhal a nařídil trestné střílení. Sám postižený Jakub Kylnar se ujal exekuce a snížil na 1:3, zavelel tak ke krnovskému náporu. V polovině utkání se krnovským povedlo vsítit kontaktní gól, jeho autorem byl Adam Zouhar. „Musím ale přiznat, že i hosté měli několik výborných šancí. Vyráželi do rychlých protiútoků a naši brankáři, jak David Květoň, tak Jindra Ovčáček, museli prokazovat své kvality a tým v klíčových okamžicích podrželi,“ chválil své gólmany Kylnar.

Ve třetí třetině se rychlá hra přelévala na obě strany, šance měla obě družstva. V padesáté první minutě se po závaru před opavskou brankou po přihrávce Hugo Haase podařilo Jakubovi Kylnarovi srovnat na 3:3. Do konce utkání měly oba týmy ještě několik šancí, skóre už zůstalo nezměněno.

„Musím vyzvednout jak výkon našich kluků, tak i výkon hostí z Opavy. Hrál se hokej bez záludných faulů, který se všem musel líbit,“ zhodnotil krátce krnovský kouč.

HK Krnov - HC Slezan Opava 3:3 (0:3, 2:0, 1:0)

Branky Krnova: Kylnar 2, Zouhar

HK Krnova: Květoň, Ovčáček, Burian, Pustka, Kylnar, Haas, Zouhar, Salát, Harabiš, Kret, Ščudla, Frank (dk, hab)