Byť s nelibostí strávil vůbec první velkou porážku v sezoně krajské ligy, trenéra krnovských hokejistů Antonína Plánovského neopouští dobrá nálada ani před sobotním derby s Horním Benešovem. Když má příležitost, rád si z okresního rivala udělá nezištnou legraci. „Budeme dál bojovat o první místo, chceme být konkurencí pro Horní Benešov,“ rýpl si kouč domácího týmu v narážce na známá slova Marka Harazima.

Snad jen vzpomínka na krutý kolaps v Karviné kalí Plánovskému radost. „První třetinu jsme hráli vyloženě špatně, později jsme už ale byli lepší mužstvo. Jenže v poslední třetině jsme neproměnili čtyři vyložené šance a když soupeř zvýšil na 2:1, mužstvo se okamžitě sesypalo,“ ohlédl se za utkáním 11. kola krajské ligy. „Výsledek 3:7 je dost krutý. Ale pokud chceme být první, tak musíme hrát jiný hokej.“

Krnovští přitom promarnili jedinečnou šanci. S ohledem na porážku Horního Benešova na ledě Rožnova pod Radhoštěm mohli zvýšit svůj náskok v tabulce na pět bodů. „Samozřejmě nás to mrzí. Chyba byla, když se hráči v průběhu zápasu dozvěděli, že Benešov v Rožnově prohrál. Asi jim v hlavě uvízl nějaký ten červík,“ prozrazuje. „U vyložených šancí bychom třeba měli větší vůli po gólu. Ale nechci se na nic vymlouvat. Stále jsme první, to je důležité.“

Jenže vedoucí pozice krajské ligy může už zítra změnit svého majitele. V sázce okresního derby Krnova s Horním Benešovem jsou tři body a vítězství hostujícího celku v základním čase posune do čela tabulky právě Harazimovy svěřence. „Je to derby, bude to těžký, zajímavý a vypjatý zápas. Každý chce vyhrát, ale my hrajeme doma, kluci se chtějí ukázat,“ přemítá Plánovský. „Očekávám vyrovnané utkání, snad se štěstí přikloní na naši stranu,“ dodal.

Plánovský nepopírá, že význam okresního derby přiživuje i vzájemné mediální popichování. Vše přitom odstartoval jeho protějšek Marek Harazim svým sebevědomým výrokem o postupu do druhé ligy, načež Horní Benešov utrpěl v Krnově krutou porážku. „Pan Harazim řekl, že vzájemnou sérii nakonec vyhrají 3:1 na zápasy, takže chceme doma jejich snažení překazit a bodovat,“ oponuje Plánovský.

„Chceme hrát čistý hokej, ale určité napětí znát bude. Myslím, že ty dva předchozí zápasy byly vyrovnané, nebyly v tom žádné zákeřné fauly. Zatím to rozhodčí jakž takž zvládli,“ myslí si trenér lídra krajské ligy.

Plánovskému však dělá starosti především absentující Pavel Michálek, který si od zápasu v Karviné léčí zranění. Byl to přitom právě krnovský kanonýr, kdo skvělým výkonem rozhodl první okresní šlágr v krnovském Krystalu. „Ještě nevím, jestli nastoupí, dosud nebyl na tréninku. Doufám ale, že bude zdravý. Velké problémy máme i s juniory, v jejich kádru je velká marodka, ať už to jsou zranění nebo chřipka,“ prozrazuje trenér Krnova.

Na hokejový šlágr do Krystalu také za Mikulášem
Vzácní hosté přijdou na zítřejší hokejové derby Krnova s Horním Benešovem. Generalita domácího klubu po roce opět pozvala do Krystal arény Mikuláše s čertem. Na nejmenší diváky čeká sladká nadílka a společná fotografie s hokejisty, platící návštěvníci dostanou pivo zdarma. Zápas okresních rivalů začíná v sobotu 5. prosince od 18 hodin. „Snad přijde dost lidí. Čím víc diváků, tím se hraje samozřejmě lépe,“ zve na zápas domácí kouč Antonín Plánovský.