HC Karviná – HK Krnov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Domácí hokejisté se ujali brzkého vedení již ve čtvrté minutě. Hosté kontrovali a v dalším průběhu první třetiny byli více jak vyrovnaným soupeřem. Krnovský gólman Šlupina a také jeho protějšek na druhé straně v karvinské brance měli svůj den a šance svých soupeřů bravurně likvidovali.

Diváci na karvinském zimním stadiónu se nenudili ani od úvodu druhého dějství. Branky sice napadaly, ale hokej měl atraktivní náboj. Vyrovnání měli na svých holích hostující hráči, ale znovu vyšli naprázdno. Na druhé straně přišla ve 32. minutě druhá gólová radost. Domácí vstřelili druhou branku a pojistili svůj náskok.

Neproměněné šance

Hokejisté Krnova ale nerezignovali a pokračovali v dobrém nasazení. To jim přinášelo další šance, ale snížení se nedočkali ani ve druhé třetině. Rovněž závěrečná fáze přinášela od úvodního buly vyrovnanou partii. Hrál se hokej nahoru, dolů a před svatyněmi obou gólmanů se rodily další brankové šance. V 52. minutě se Krnovští konečně dočkali zaslouženého návratu do zápasu. Po přihrávce Tošenovjana vstřelil premiérový letošní gól Michálek a naděje hostů ožila.

V závěrečných minutách bylo na karvinském ledě rušno. Domácí se museli obávat o výsledek a Krnov se hnal za vyrovnáním. Dramatický závěr, v němž hosté otevřeli obranu a tlačili se do třetiny Karviné, přinesl opět šance na obou stranách. Ovšem bez výsledku a Krnovští se museli smířit s těsnou porážkou.

Branka: Michálek (Tošenovjan). HK Krnov: Šlupina – Němec, Vavrečka, David Dvořák, Tichý, Hudečka – Thomas, Haleňák, Petr Dvořák (Květoň), Satek, Holeš – Ševčík, Bolacký, Michálek, Pavlica, Tošenovjan. Trenéři: Antonín Plánovský a Jiří Plevák.