Využil svých kontaktů v druholigovém Frýdku-Místku, a na výpomoc tedy přišel jednadvacetiletý brankář tamního klubu. V posledním utkání základní části udržel proti Šumperku čisté konto a vysloužil si důvěru i v play-off.

Jak se vám chytá v Krnově?

Je to něco jiného než druhá liga. Mezi těmi soutěžemi je docela rozdíl. Hra je pomalejší, hráči ve druhé lize jsou na tom po fyzické a technické stránce taky trochu lépe.

Jste v Krnově nováček, máte v jeho dresu odchytány tři zápasy – a hned postup do semifinále. Jak se vám líbil ten postupový zápas (Krnov vyhrál 7:2 – pozn. red.)?

Byl to výborný zápas. Já osobně jsem se cítil hodně dobře, dobře se mi chytalo. Dvě třetiny to bylo v podstatě vyrovnané. A ten nástup, co kluci předvedli v první minutě třetí třetiny, tři góly ani ne za minutu, to jsem snad nikdy nezažil, to byla paráda.

Působil jste po celé utkání velice klidně. Jak moc vás Studénka prověřila?

Zpočátku to bylo hodně opatrné z obou stran. Oba týmy se spíše soustředily na obranu než na nějaké velké útočení. Přišlo mi, že až jsme dali vedoucí gól, tak Studénka přidala na důrazu. Začali chodit více do brány. To bylo vidět hlavně při tom gólu na 2:1, to došťouchali puk do branky i se mnou.

Co jste si říkal při té brance na 2:1, v poslední minutě druhé třetiny?

No, slušně řečeno, mě docela mrzelo, že jsem se víc nepřitiskl na tyčku, to by ten puk neměl kudy projít. Ale stalo se tak. Byl to sice gól do šatny, ale v kabině jsme si řekli, že to nevadí, že se to prostě stane. No a pak jsme dali tři rychlé góly a bylo, dá se říct, po zápase. Z mé strany to pak byl pohodový zápas.

Jak to vypadá s vaším dalším působením v Krnově?

První zápas semifinále se hraje ve čtvrtek v Karviné, takže myslím, že by to mělo klapnout. Pro nejbližší zápas budu tedy Krnovu určitě k dispozici.

Jste hráčem Frýdku-Místku, jak to vypadá s vaší pozicí v tomto druholigovém týmu?

Momentálně jsem brankář číslo dva. Do konce kalendářního roku jsme se s kolegou střídali. Pak jsem onemocněl, navíc potom přišly v práci nějaké odpolední, takže jsem moc nestíhal tréninky. V současné době ve Frýdku nechytám pravidelně. Na druhé straně musím říct, že kolegovi Kubáňovi se teď v brance Frýdku hodně daří, má výbornou formu.

Přivítal jste tedy možnost chytat v Krnově, i když je to o soutěž níž?

Určitě ano, každý gólman chce chytat, já nejsem výjimka. Aspoň se udržuji v zápasovém tempu.