Lepší bilanci po základní části mají Hornobenešovští. Nejen, že skončili na čtvrtém místě, ale uspěli i ve třech ze čtyř okresních derby. Krnov zvítězil jen v tom prvním.

„Nemyslím si, že by se na nás ta negativní bilance měla nějak podepsat. Byla to základní část, play off je něco jiného. V těch zápasech jsme měli dost vyloučených a doplatili na hloupé chyby," říkal pilíř krnovské obrany Michal Vysloužil.

To kapitán Horního Benešova Radovan Fraš věří, že vědomí toho, že Krnov třikrát porazili, jeho týmu pomůže. „Hlavně pro psychiku je to hodně důležité. Když jednoho soupeře v sezoně třikrát porazíte, určitě si na něj víc věříte," uvedl hokejista s extraligovými zkušenostmi.

Už se přádají plány, co by mohlo na protivníka platit. „V prvé řadě musíme být disciplinovaní a nesmíme se nechat vylučovat. Přesilovky vždycky rozhodují a v play off to platí dvojnásob," měl jasno Michal Vysloužil. S tím souhlasil i Radek Fraš. „Kdo bude méně vylučovaný, vyhraje. Oběma týmům přesilovky v této sezoně docela jdou. U nás je to tedy s podivem," usmál se útočník Horního Benešova.

Ve čtvrtfinále se už bude platit za každou chybu a důležitou roli sehraje obranná činnost. „Když se budeme poctivě vracet a soustředit se na obranu středního pásma, tak jsme schopní Horní Benešov vyřadit. Důležité bude, aby bránila celá pětka. Obrana v hokeji není jenom záležitostí těch dvou beků, ale všech na ledě," povídal pamětník krnovských druholigových časů Michal Vysloužil.

Nejdůležitějším postem bývají vždycky brankáři. „Říkám to každý rok, play off rozhodují gólmani. Myslím, že na obou stranách mají brankáři svou kvalitu, teď bude otázka, který z nich bude mít lepší momentální formu," poznamenal Fraš.

Poslední vzájemné utkání, což byl navíc i závěrečný duel základní části, skončil divokou přestřelkou. Hornobenešovští vyhráli 8:7, i když po první třetině vedli 4:0.

„Tam jsme zbytečně dvakrát polevili a nechali Krnov dotáhnout. Jednou, když to bylo o čtyři branky, podruhé o tři. Byla to zbytečná komplikace," říkal Radovan Fraš a Michal Vysloužil jej doplnil: „Měli jsme úplně katastrofální vstup do zápasu. Někdy se nám to stává, jako bychom měli přílišný respekt. Pod tím tlakem pak děláme školácké chyby."

Ve čtvrtfinále se ale nečeká tak otevřený hokej. „Myslím, že to bude ze začátku vyčkávaná, určitě se bude hrát zezadu. Hlavně čekám tvrdý hokej plný osobních soubojů," uvedl zkušený krnovský bek. Centr Horního Benešova je však trochu jiného názoru. „Já si stejně myslím, že se to zase časem zvrhne. Bude tam hodně emocí, takže se bude lítat nahoru, dolů," usmál se.

Vítěz tohoto čtvrtfinále vyzve v semifinálové sérii vítěze základní části z Orlové. „Nad Orlovou není třeba přemýšlet, je to daleko. Ale v základní části jsme s ní sehráli vyrovnaná utkání, hráli jsme proti ní daleko lepší hokej, než proti Benešovu. Doufám, že ve čtvrtfinále uspějeme a proti Orlové si zahrajeme," věří Michal Vysloužil.

„Ani my, ani Krnov nemáme nějaké ambice postoupit, takže play off se hraje hlavně pro lidi. Je super, že hrajeme první kolo zrovna proti sobě, budou plné stadiony, výborná atmosféra, dobrý hokej. Na Orlovou vůbec nemyslíme," uzavřel Radovan Fraš.

Program série

sobota 18. února Horní Benešov - Krnov (16.00)
středa 22. února Krnov - Horní Benešov (18.00)
sobota 25. února (případné třetí utkání) Horní Benešov - Krnov (17.00)