A právě utkání proti Opavě má svou historii. „Naposledy jsme se takhle utkali před jednatřiceti lety. Krnovský zimák byl uveden do provozu v listopadu 1985 a 6. prosince se Krnov u příležitosti jeho otevření s Opavou střetl v přátelském utkání," osvětlil okolnosti člen vedení HK Krnov Michal Pokorný. Krnováci tehdy podlehli 4:7. Po jednatřiceti letech tak dostanou šanci na reparát.

Samozřejmě utkání budou doprovázet i další akce. „Před samotným utkáním přijde na řadu křest nových krnovských dresů," říkal Michal Pokorný a pokračoval: „A pak chceme ocenit a uvést do pomyslné síně slávy krnovského hokeje dva bývalé hráče, trenéry a funkcionáře klubu," dodával.

Také o přestávkách se nebudou fanoušci nudit. „V první přestávce se bude konat minizápas mezi žáky Krnova a Opavy. V té druhé se pak utkají hráči obou týmů v dovednostních soutěžích. V jakých, to si zatím nechám pro sebe, ať jsou hráči překvapení," usmíval se Pokorný.

Hokejisté obou týmů by se měli objevit v takřka nejsilnějších sestavách. „Opaváci to přislíbili, nám budou asi dva hráči chybět," podotkl Michal Pokorný. Slavnostní podvečer odstartuje na krnovském zimním stadionu Krystal v 17.00 hodin. „Už se na to těšíme. Doufáme, že se přijde podívat co nejvíce lidí z Krnova a také že dorazí i fanoušci z Opavy. Všechny srdečně zveme," pozval hokejové fandy na sváteční podvečer Pokorný.

Sobota 1. října
40 let hokeje v Krnově: HK Krnov - HC Slezan Opava (17.00, zimní stadion Krystal Krnov)