V závěru už pomalu ztrácel naději. To krnovští hokejisté v posledním utkání základní části juniorské ligy prohrávali o dvě branky s favorizovaným Přerovem. Až v 55. minutě mu vykouzlil úsměv na tváři kanonýr Pavlica, který zavelel k obratu. A když o minutu později vyrovnával Slanina, trenér Antonín Plánovský si spokojeně oddychl.

„Každý bodík, který získáte, je povedený. Pro kluky to byla hezká rozlučka, teď už budeme hrát s klidnou hlavou,“ říkal krnovský trenér.

Podzimní remízové derniéře chybělo jediné: vítězný gól. A že se po něm domácí hokejisté natahovali. Vyrovnávací branka Slaniny šla ruku v ruce se soustavným tlakem Krnova. „Stáhli jsme hru na tři lajny a prostor dostali jiní hráči. Mužstvo prokázalo svou sílu, hráči to vůbec nezabalili a i za nepříznivého stavu bojovali o výsledek,“ pokračoval trenér Plánovský.

Bylo to drama až do konce. Postupný obrat krnovských hokejistů provázelo vítězné nadšení a burácení domácího publika. „Remíza zápasu slušela. Soupeř má výborné mužstvo, přičemž my máme obranu v dezolátním stavu,“ dodal.

Poslední zápas základní fáze postrádal postupový náboj. Prakticky nebylo o co hrát, protože obě mužstva si už dříve pojistila účast ve finálové skupině. Do ní Krnov vstoupí jako sedmý tým soutěže.

Úspěšná sezona

I proto Plánovský poslal do utkání řadu dorostenců, které v příští sezoně čeká přestup do juniorské ligy. „Nezklamali, kluci zahráli slušný zápas. Na naše poměry a sestavu, s kterou jsme nastoupili, je bod slušný,“ uvedl.

Náročný program krnovských juniorů s postupem do play off nekončí. Premiérové utkání elitní skupiny hrají už v pátek. Jakékoliv ambice však Plánovský drží pevně na uzdě. Vždyť ještě v loňské sezoně Krnov bojoval o záchranu. To už momentálně nehrozí, o druhou nejvyšší domácí soutěž nepřijde. „Dokud budu u mužstva, chci prosazovat takovou sestavu, která by mohla hrát i příští ročník,“ prozradil Plánovský. Ve finálové skupině proto dá znovu šanci především mladším hráčům z řad dorosteneckého družstva. „Chceme ustálit kádr, který by mohl hrát v podobné sestavě i příští sezonu,“ potvrdil.

„Určitě nemáme ambice bojovat o první či druhou příčku, na to momentálně náš kádr nemá. Ostudu však v play off neuděláme,“ pokračoval. I kdyby však krnovští hokejisté skončili na chvostu osmičlenného peletonu, sezonu hodnotí trenér Antonín Plánovský úspěšně. „Naším cílem byla záchrana a tu jsme potvrdili už čtyři kola před koncem základní fáze. Pro kluky je to určitě velký úspěch,“ dodal.