Do utkání nastoupili domácí hokejisté s cílem vyhrát a od začátku to také plnili. Domácí si vytvářeli brankové příležitosti a dokázali je také proměňovat.

Tvrdě a místy až za hranicemi regulérnosti hrající hosté sice měli v úvodní části také několik dobrých šancí ke skórování, ale bezchybný Martin Pospíšil v domácí svatyni dokázal vše zlikvidovat. „O utkání rozhodla první třetina, kdy jsme vstřelili čtyři branky a hosté nedokázali odpovědět," říkal hornobenešovský hokejový šéf Jaroslav Strmiska. Do první přestávky si Horní Benešov vypracoval hladký čtyřbrankový náskok a mohl hrát v klidu.

Od zahájení prostřední třetiny domácí hokejisté kontrolovali vývoj utkání a vedení ještě navýšili na rozdíl čtyř branek. „V rozhodnutém utkání jsme museli věnovat zvýšenou pozornost místy až brutální hře soupeře. Všichni to jsou stokiloví pořízci a do soubojů jdou s cílem soupeře zastrašit a možná i zranit.

A jindy vždy dobrý hlavní rozhodčí Krenželok to soupeři toleroval," pokračoval Strniska.

Pod kontrolou měli hornobenešovští hráči i závěrečnou část hry. Hosté ale pokračovali ve svém tvrdém pojetí a tak se na ledě občas zajiskřilo. „Odnesl to nakonec kapitán Radek Fraš, který to už nevydržel a vyjádřil se k rozhodování sudího nevybíravými slovy. Odměnou dostal ve čtrnácté minutě poslední třetiny osobní trest 10 minut a zápas pro něj skončil. Naštěstí se utkání obešlo bez zranění," povídal Strmiska.

Domácí i přesto přidali soupeři na cestu domů ještě další dvě branky a při jediné inkasované si připsali hladké vítězství v poměru 7:1. „Myslím, že jinak můžeme být s utkáním spokojeni," dodal Strmiska.

TJ HORNÍ BENEŠOV – HC ČESKÝ TĚŠÍN 7:1 (4:0, 1:0, 2:1 )
Branky a asistence: 8. Kovalovský, 9. Vrábel (Lhotský), 9. Vaněk (Pražák), 19. Bendík (Lhotský, Kovalovský), 39. Lhotský (Lhotský), 57. Lhotský (Kovalovský), 58. Hlísta (Lhotský, Vrábel) – 55. Foltýn
Horní Benešov: Pospíšil – Alexandr Lhotský, Benedík, Zigmund, Fraš, Kovalovský – Trubka, Pělucha, Hlista, Vrábel, Tomáš Lhotský – Vajda, Rohovský, Pražák, Hejhal, Vaněk. Trenér: Marek Harazim