Až do poloviny zápasu se přitom hrála poměrně vyrovnaná partie. Benešovští ovšem poněkolikáté v sezoně doplatili na to, že se nedokázali sejít v kompletní sestavě.

„Hráli jsme na dvě lajny. Zhruba v půlce utkání nám soupeř nabídl možnost hrát přesilovku 5 na 4 a pak i 5 na 3, avšak spíš nám to uškodilo, než pomohlo,“ komentoval hornobenešovský kouč Martin Mičola.

Rozhodující byla druhá třetina, kdy hostující výběr inkasoval celkem pětkrát.

„Orlová vyhrála základní část a netají se ambicemi na postup do druhé ligy, pokud vyhraje play-off krajské soutěže. Jedná se o zkušený tým, který hraje spolu několik let. Domácí byli ve třech lajnách a jednu navíc měli připravenou. Asi v polovině zápasu jsme odpadli fyzicky. V počtu, v jakém jsme byli, nejde takovému protivníkovi konkurovat,“ pokračoval trenér Horního Benešova.

Jedinou branku Mičolovi svěřenci vsítili až v úplném závěru, kdy se po pěkné individuální akci prosadil Vaněk.

Druhý zápas Hornobenešovští proti Orlové odehrají v sobotu na vlastním ledě. Začátek je stanoven na 15. hodinu. Karty jsou rozdány jasně. V případě druhé prohry by pro ně letošní sezona skončila.

HC Orlová – Horní Benešov 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)

Branka Benešova: 60. Vaněk.

Benešov: Faltus (36. Tengler) – Lichý, Pělucha, Bendík, Podzimný, Čermák – Hlísta, Fraš, Vrábel – Pražák, Hejhal, Vaněk – Adamec, Ryška.