Zápas o čtvrté místo v tabulce letošního ročníku krajské ligy se vyvíjel většinu utkání mnohem lépe ve prospěch hostů. První šanci sice měli domácí, kteří neproměnili trestné střílení nařízené již v 38. sekundě zápasu za faul na pronikajícího Štindla.

Další minuty byly ve znamení tlaku domácích hráčů, kteří ale nevyužívali dobré příležitosti. Ze strany Uničova tak přišel zákonitě trest. Hosté se z ojedinělého protiútoku ujali vedení, které výrazně nahrálo jejich obranné taktice. Prakticky celá první část se odehrála ve třetině Uničova. Domácí hokejisté ale gól vstřelit nedokázali.

Druhá třetina měla obdobný průběh jako první. Hosté z dalšího protiútoku zvýšili vedení na rozdíl dvou branek a pokračovali v obranné taktice. Snížení se domácí dočkali až při dvojnásobné přesilové hře zásluhou Trubky. Hosté ale dokázali kontrovat a za další tři minuty přidali třetí gól a odskočili znovu na rozdíl dvou branek.

Po bouřce v kabině nastoupili domácí do závěrečné třetiny s odhodláním zápas zvrátit na svou stranu. Hornobenešovští viditelně přidali na bojovnosti a důrazu. Z vytvořeného tlaku se rodily před brankou hostů šance. Výborný brankář Uničova ale dále odolával domácím střelcům, kteří ho dlouho nedokázali překonat.

Závěr utkání domácím vyšel a ti přece jen dokázali zápas zvrátit. Ve dvaapadesáté minutě vrátil domácí do zápasu Hejhal po asistenci Trubky. O pět minut později už bylo vyrovnáno, když se před brankou hostů se prosadil Zigmund. Na začátku 59. minuty přišla jediná chyba jinak skvělého gólmana hostů a vítězný gól Horního Benešova.

Kotouč po střele Štindla propadl strážci uničovské svatyně mezi betony a pomalu se došoural za brankovou čáru.

„V naší hře se opět negativně projevila malá bojovnost a špatná kombinační hra, způsobená stálými změnami v sestavě z důvodu absencí hráčů základní sestavy," řekl po utkání šéf Hornobenešovských Jaroslav Strmiska. Poslední utkání sezony odehraje Horní Benešov v neděli 6. března ve Šternberku.

TJ Horní Benešov – HC Uničov 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
Branky a asistence: Trubka, Hejhal (Trubka), Zigmund, Štindl (Trubka)
Horní Benešov: Kober – Alexandr Lhotský, Schreier, Štindl, Trčka, Ttomáš Lhotský – Trubka, Bendík, Pražák, Vrabel, Vaněk – Přibyla, Čermák, Zigmund, Hejhal, Bensch. Trenér: Marek Harazim