Novojičínští už od začátku zápasu diktovali tempo hry. Benešov dvakrát inkasoval v oslabení, obě branky vstřelil Michael Chvostek. Minutu před úvodní sirénou navíc dával už na 3:0 Ertel a domácí byli na ručník.

Ilustrační foto.
Krnov vyloupil Bohumín, výhru vychytal Kober

Benešov se ale nevzdal a sezonu nechtěl zakončit porážkou. V čase 26:47 Kohna Kret a domácí byli v zápase. Jenže hned o půl minuty později nechali Chvostka dovršit hattrick. Na 2:4 z pohledu Benešova snižoval ještě ve druhé třetině Hlista.

Jenže poslední část hry byla v režii Nového Jičína. Ten dal ještě čtyři branky a po šedesáti minutách ukazovala tabule stav 2:8.

Noční pátrání po sedmdesátiletém skialpinistovi z Polska bylo úspěšné. Našel se v hlubokém sněhu podchlazený, ale živý.
Senior skialpinista se ztratil v Jeseníkách s vybitým mobilem

„Hosté v první třetině dobře sehráli přesilovky, na nás už bylo vidět, že se těšíme na konec sezony,“ přiznal trenér Horního Benešova Martin Mičola. „Za stavu 4:2 jsme se sice trošku vrátili do zápasu, ale na zvrat už jsme neměli síly,“ přidal Mičola.

Horní Benešov – Nový Jičín B 2:8 (0:3, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 27. Kret (Podzimný, Fraš), 37. Hlista - 12. Chvostek (Štěpjak, Zedník), 15. Chvostek (Zedník, Štěpjak), 19. Ertel, 28. Chvostek (Štěpjak, Zedník), 41. Andrýsek (Hermann, Zedník), 51. Štěpjak (Chvostek), 53. Štěpjak (Már), 60. Zedník (Štěpjak). Rozhodčí: Pelc – Kopečný, Vítek. Vyloučení: 5:5, využití 1:2.

Horní Benešov: Horák (28. Drnda) – Čermák, Volf, Pělucha, P. Adamczyk, Podzimný, Cygal, Trávníček, Pavelek – Fraš, Mlýnek, Hejhal, Hlista, Krupa, E. Adamczyk, Kret, Pražák, Vaněk, Kadula, Adamec, Dankovič. Trenér: Martin Mičola.