Absolutně favorizovaný hokejový tým z Horního Benešova nečekaně podlehl týmu Studénky.
TJ Horní Benešov - HC Studénka 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Na to, že by si Studénka mohla odvézt všechny body, by si před zápasem vsadil málokdo. Ani samotný vstup do utkání překvapení nenasvědčoval. Zvláště pak, když již v 7. minutě poslal domácí do vedení Bensch – 1:0.

Uklidnění domácí z pocitu zisku tří bodů polevili, což se ukázalo jako stěžejní pro zbytek zápasu. Pak svou pravou tvář ukázala Studénka a zvláště pak Kaňovský. Ten nejprve ve 26. minutě srovnal na 1:1 a stav zápasu otočil ve 32. minutě – 1:2. A dílo zkázy nekončilo.

Pošramocené sebevědomí domácích ještě více pohřbil Miroslav Varga, který minutu po vedoucí brance Kaňovského zvýšil na 1:3. Přesto ještě nebylo rozhodnuto. Ve 37. minutě snížil domácí Zigmund na 2:3, což značně poslední část zdramatizovalo.

Během poslední třetiny ale branka nepadla. Domácí v zoufalé snaze ještě něco s nepříznivým stavem udělat odvolali při své přesilovce gólmana. Přesto ani při hře 6 na 4 srovnat nedokázali. Další mistrovský zápas odehraje Studénka v sobotu 9. ledna v Kopřivnici. Úvodní buly, které vhodí sudí Pelc, je naplánováno na 17.00.

Jaroslav Strmiska:S tím, že prohrajeme, jsem vůbec nepočítal

„Na utkání jsme se poctivě připravovali, trénink jsme měli i prvního. Navíc Studénka přijela pouze s jedenácti hráči, takže jsem z výsledku opravdu zklamaný. S tím, že prohrajeme, jsem vůbec nepočítal, nehledě na to, že se nám na Studénku daří. Počítal jsem, že se nám podaří do play-off vstoupit z první pozice, což by pro vyřazovací boje znamenalo výhodu domácího zápasu i v případě třetího utkání v sérii. Bohužel, měli jsme celkem slušný los, kdy z šesti utkání byla čtyři na domácím ledě, takže toto je určitě ztráta,“ řekl Jaroslav Strmiska, předseda klubu H. Benešova.

„Přes všechny útrapy, jako třeba marodka, ale i Silvestr, jsme k utkání odjeli vyloženě s cílem, že můžeme překvapit. Přes všechny obtíže kluci zabrali a konečně předvedli to, co si nacvičujeme a co po nich požaduji. Navíc, každé první novoroční utkání má svůj zvláštní význam, protože kluky více motivuje, zvláště před blížícím se play-off, což je cíl pro všechny kluby. V každém případě víc budeme vědět již o víkendu, kdy hrajeme derby v Kopřivnici,“ doplnil Oldřich Lipnický trenér vítězného týmu Studénky.