Krátce po sedmé hodině vyjela krnovská profesionální hasičská jednotka k požáru komínu rodinného domu v Krnově. Hasiči plameny šlehající z komínu uhasili a majiteli domu zakázali používat komín až do revize odborníkem. K dalšímu požáru sazí v komíně rodinného domu došlo o tři hodiny později v Horním Benešově.

„Vzplanutí sazí v komínu není žádná legrace. Plameny mnohdy dosahují obrovských výšin. Při vzplanutí sazí hrozí nejen rozšíření požáru, ale také puknutí komínu,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru v okrese Bruntál, Jiří Patrovský.

Na uhašení tohoto druhu požáru mají hasiči speciální zařízení, které vypadá jako zvon. Než jej ale použijí, je potřeba plamen v kotli zcela uhasit. Tímto se plameny šlehající z komínu většinou sníží.

Také je důležité ucpat všechny průchody, aby se snížil přívod vzduchu. Poté hasiči vyšplhají na střechu, na komín přiloží zvon z nehořlavého materiálu a plameny zcela uhasí.

Tím ale celá peripetie pro majitele domku nekončí. Vše je potřeba nechat pořádně vychladnout a komín nechat vyčistit odborníkem. Nakonec je potřeba nechat udělat revizi komínu, jestli při požáru nepukl. Za vše zaplatí majitel nemalou částku peněz. Tentokrát měli majitelé obou domů štěstí, v obou případech vznikla nulová škoda a události se obešly bez zranění.