Klidná cesta tří mladíků autem se proměnila v úterý 11. ledna v hororový zážitek. Přímo na hlavní cestě u Dětřichova nad Bystřicí jim totiž v 9.30 hodin vzplanulo auto.

„Na centrální středisko záchranného systému zavolal dvacetiletý muž a nahlásil, že jim na cestě mezi Dětřichovem a Lomnicí vzplanulo osobní vozidlo značky Volkswagen Golf. Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bruntálu a dobrovolní hasiči z Lomnice,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) okres Bruntál Jiří Patrovský.

Když si mladíci všimli, že se kouří z vozu, okamžitě zastavili, vystoupili a zavolali hasiče. Na místo přijela jednotka profesionálních hasičů se dvěma cisternami a jeden zásahový vůz dobrovolných hasičů z Lomnice. Protože po příjezdu hasičů už bylo auto zcela v plamenech, hasiči pouze osobní vůz dohasili.

„V takovéto situaci by byl velkým pomocníkem příruční hasící přístroj, který by měl mít každý řidič ve svém vozidle. V naší republice to sice není povinnost, ale jak se ukázalo na tomto konkrétním příkladu, je lepší ho s sebou vozit. Kdyby jej řidič volkswagenu měl u sebe, škoda na vozidle by byla určitě daleko menší,“ dodal Jiří Patrovský.

Při požáru se naštěstí nikomu nic nestalo. Požár zkoumal vyšetřovatel HZS, který došel k závěru, že auto vzplálo kvůli technické závadě.