Na místo ihned vyjela jednotka profesionálních hasičů z Krnova. Podle již známého scénáře ucpali všechny přívody vzduchu vedoucí do komína. Poté vyšplhali na střechu domu a na komín přiložili speciální cylindr, který plameny zcela udusil.

Takový zásah trvá pár minut. Majitel komína může zatopit ale až za pár hodin či dnů. Komín totiž musí zcela vychladnout a poté jej musí prohlédnout revizor, zda nebyl při požáru poškozen. Při vzplanutí sazí se totiž může lehce stát, že komín pukne a nedá se nadále používat. Všemu se dá přitom předejít obyčejným vymetením šachtice kominíkem.

Odstranění nánosu spalin v průduchu komína trvá pár minut a stojí na Bruntálsku přibližně 300 korun. Dle zákona má každý vlastník komína povinnost komín jednou ročně nechat vymést kominíkem. Ten mu vystaví potvrzení o vymetení šachtice.

Při větším požáru způsobeném vzplanutím komínu musí jeho majitel předložit záznam o jeho údržbě. Pokud jej nemá, může mu být uložena pokuta až pětadvacet tisíc. Navíc majiteli hrozí, že mu pojišťovna odmítne zaplatit škody.