Že ve vesnici hoří, se dozvěděli hasiči před sedmou hodinou ráno. Ihned vyrazila posádka z Krnova a s ní i jednotka tamějších dobrovolných hasičů. Na místě hasiči hned věděli, na čem jsou. Díky tomu, že tento případ nebyl nijak ojedinělý, jim nedělalo problém se rychle zorientovat. Dům, v němž hořelo, byl klasická stará stavba s nosným dřevěným trámem vedoucím skrz komín.

„Krnovští hasiči museli vedle hadic s vodou použít také pily – na vyřezání a uhašení hořících trámů,“ řekl více mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Přibližně za dvacet minut už věděli, že mají vyhráno a dostali požár na ploše pět na čtyři metry pod kontrolu, nicméně ještě nějakou dobu jim trvalo, než si mohli zcela vydechnout.

„Dohašování s řezáním trámů a odvětrávání objektu pomocí přetlakové ventilace jim zabralo dvě hodiny,“ upřesnil mluvčí Kůdela. Jediné, co může majitele domku těšit je, že nebyl nikdo zraněn. Menší radost už bude mít z toho, že si na opravu podlah v podkroví musí připravit přibližně dvě stě tisíc korun.

Jak řekl mluvčí hasičů, staveb tohoto typu není v Moravskoslezském kraji málo a požáry nejsou nijak neobvyklé. „Hasiči již vyjížděli k desítkám takových překvapivých požárů,“ uzavřel Kůdela.