Hasiči budou nejen provázet svými základnami, ale vyrazí i do ulic. Zkontrolují místa, kde mají pravidelně problémy s průjezdem svých rozměrných vozidel. Za stěrače vozidel, která špatně parkují, vloží letáčky s varováním.

Den požární bezpečnosti vyhlašuje již od roku 2000 v celé republice Česká asociace hasičských důstojníků, a to vždy jednou ročně, pokud možno na „šťastný“ pátek třináctého. Cílem je soustředit do jednoho dne preventivní akce, které profesionální hasiči připravují a uskutečňují v průběhu celého roku. Tím chtějí záchranáři hlavně varovat před požáry a jejich negativními důsledky pro životy a zdraví lidí i jejich majetky.

V celém Moravskoslezském kraji bude otevřeno 21 stanic. V okrese Frýdek-Místek dokonce kvůli zájmu pořádali dokonce celý Týden požární bezpečnosti. V některých městech a obcích kraje se do akce zapojili i dobrovolní hasiči.

„Na stanicích jsou obvykle připraveny ukázky zásahové techniky a výstroje i s možností oblečení či vyzkoušení návštěvníky, prohlídky vybraných zázemí stanic s přiblížením denního režimu profesionálních hasičů, soutěže pro děti o sladkosti a třeba i odpovědi na dotazy typu, co dělají hasiči, když právě nezasahují…“ informoval Petr Kůdela.

Formou exkurze můžete staniceprofesionálních hasičů navštívit v době od 10 do 14 hodin i vy.