Několik desítek malých hasičů z Krnova se na začátku podzimu nenudilo. Pod vedením svých vedoucích, zkušených dobrovolných hasičů z Krnova Kostelce, se hasičský potěr připravoval na velkou hasičskou soutěž.

Kozlův hasičský počin - hlasujte zde.

Kdo je připraven, není překvapen

„Naši mladí hasiči se připravovali na hasičskou soutěž nazvanou Plamen 2010 skutečně poctivě. Jedno z našich družstev obhajovalo první místo z minulého roku a ani ostatní týmy mladých krnovských nadějí nechtěly zůstat bez dobrého umístění,“ sdělil Dan Vítek, který šéfuje poloprofesionální jednotce dobrovolných hasičů z Krnova Kostelce.

Členové hasičského kroužku cvičili teorii i praxi. To, jak zvládli přípravu se ukázalo v sobotu 3. října v areálu jejich hasičské zbrojnice. Právě do Krnova se totiž sjelo na podzimní okolo hry Plamen 2010 devatenáct družstev z celého okresu.

Týmovým úsilím překonali konkurenci

Dobře připravení Krnováci se nezalekli konkurence, která za rok udělala obrovský kus práce. Na start se v kategorii mladších družstev postavilo šest celků. O prvenství mezi staršími družstvy hasičů bojovalo dvanáct týmů. Na start se postavila skupina dorostenek a několik jednotlivců.

Úkolem hasičů v soutěži bylo absolvovat štafetu dvojic a následně závod v požárnické všestrannosti. Tato disciplína obsahovala střelbu ze vzduchovek, první pomoc, uzlování, topografii, technické prostředky požární ochrany, základní znalosti požární ochrany a ručkování.

Souteže vychovávají kvalitní hasiče i dobré občany

O hasičích z bruntálského okresu čtěte zde.

Krnovským se v kategorii mladších družstev dařilo díky perfektní týmové práci. Nakonec tak domácí zaslouženě obhájili loňské prvenství. Druhá příčka patřila mladým hasičům z Janovic u Rýmařova. Třetí pozici ukořistilo druhé družstvo domácích hasičů.

Velice dobře se vedlo i staršímu družstvu z Krnova, které v obrovské konkurenci obsadilo skvělé páté místo. Velitel jednotky je s výkonem krnovských týmů spokojen. „Jsme rádi, že soutěž dopadla v náš prospěch. Nejde nám však jen o to získávat přední umístění na soutěžích. Cílem našeho kroužku je vychovat si kvalitní následovníky, kteří budou hlavně dobrými a slušnými občany,“ zakončil Dan Vítek.

Kozlův hasičský počin
Mladí hasiči se skvěle předvedli nejen při soutěži. Svým starším kamarádům však dokázali pomoci i s organizací celé soutěže, za což jim patří vzhledem k jejich věku veliký obdiv. „Bylo strašně fajn, když kluci a holky pomáhali s přípravou celé soutěže. Není jednouché přivítat na domácí půdě stovku závodníků. Díky aktivnímu přístupu našich mladých hasičů a jejich rodičů se nám vše podařilo zvládnout,“ dodal velitel Vítek.

Jaromír Kroutil