I včera ráno vyjížděli hasiči k drobnějšímu požáru na náměstí Míru v Bruntále, kde v jednom z restauračních zařízení hořela kamna. Hasiči uzavřeli a odpojili přívod plynu a kamna uhasili.

Požár vzniknul i v pátek odpoledne v rodinném domu v Branticích. „V tomto případě se vzňalo uhlí ve sklepě domu. Hasiči uhlí vynosili před dům a venku je uhasili,“ řekl ředitel okresních profesionálních hasičů Jiří Patrovský. Ve stejný den v podvečer neuhlídala jídlo vařící se na plotně seniorka z Jesenické ulice v Bruntále. Příbytek se jí vzňal, babička se přitom nadýchala zplodin a musela do nemocnice. Oheň na kuchyňské lince napáchal dvacetitisícovou škodu.

Na pátek třináctého nebude rád vzpomínat ani muž, kterému v Malé Morávce shořel jen o hodinu později automobil. Majitel požár nahlásil hasičům, ještě než jednotka stačila přijet, uhasil jej sám ručním hasicím přístrojem. Plameny na autě způsobily statisícovou škodu. „Ze zákona o požární ochraně plyne povinnost hasičům nahlásit jakýkoliv požár, který vznikne,“ upozornil ředitel Patrovský.

Dobrý konec nabral naopak případ ze sobotního podvečera, kdy se do hlubin vodního díla Slezská Harta převrhla osádka lodičky. Loď se převrhla v Leskovecké zátoce a svědci slyšeli, kterak plaváčci volají o pomoc, proto přivolali na pomoc hasiče. Událost se obešla bez jejich zásahu. Když přijeli, byla už osádka venku z vody a bez újmy na zdraví.

Mimo tyto zásahy hasiči ještě otevírali dveře příbytku na Krnovské ulici v Bruntále, asistovali při Dlouhé noci v Ludvíkově a Letnicích na ulici U Stadionu v Bruntále, likvidovali hmyz hrozící žihadly obyvatelům ulice Karla Čapka ve Městě Albrechticích a Zátoru. Jednou jeli i zbytečně kvůli výzvě volajícího z Jesenické ulice v Bruntále. Zásah hasičů tam nikdo nepotřeboval, šlo o planý poplach.