V divizní soutěži je po domácím vítězství nad béčkem Slezského FC Opava ve hře o udržení rýmařovská Jiskra. Rýmařovští hrají v posledních kolech dobře a sbírají body. K záchraně divize budou potřebovat ve zbylých dvou utkáních naplno bodovat a spoléhat i na udržení se Opavy a Hlučína ve druhé lize. Svěřenci odcházejícího kouče Milana Duhana hrají nejbližší utkání v neděli od 16.30 hodin na hřišti Šumperka a určitě zde udělají maximum.

V krajském přeboru schází do konce soutěže tři kola. Krnovští fotbalisté dokázali v minulém kole překvapit suverénního lídra tabulky z Lískovce na jeho hřišti a odvézt cenný bod. „Výkon i výsledek z utkání v Lískovci nás těší. Dokázali jsme zahrát na hřišti suverénně vedoucího mužstva dobrý fotbal i v nekompletní sestavě. Věřím, že tým na vydařený zápas naváže i v domácím zápase s Frenštátem pod Radhoštěm a před našimi příznivci zvítězíme,“ dodal krnovský kouč Antonín Hudský. Utkání na krnovském stadionu začíná v neděli od 17 hodin a domácí fotbalisté by rádi vylepšili své desáté místo v tabulce.

V neděli od 17 hodin bude na svém hřišti pokračovat v soutěži I. A třídy Slavoj Bruntál. Jeho soupeřem budou Bohuslavice. Bruntálští mají problémy se složením týmů. Zranění a další absence poznamenala i utkání v Ludgeřovicích, kde měl Slavoj na více. V nedělním domácím zápase ale chtějí svěřenci Jana Jedličky s nepříjemnými Bohuslavicemi uspět a dohrát soutěž v poklidu.

Nejen Chomýž hraje o záchranu

Ten rozhodně nepanuje v I. B třídě, kde je boj o záchranu velmi dramatický a v pásmu sestupu je hned několik týmů. V tabulce poslední Jindřichov hostí v sobotu od 17 hodin celek Chuchelné, který je na tom skoro stejně a oba celky budou hrát existenční utkání. Nic jistého nemá ani jedenáctá Chomýž, která v sobotu od 17 hodin hostí ambiciózní Olympii Bruntál. „Musíme udělat vše pro vítězství, které by nás vytáhlo k udržení,“ říká trenér Chomýže Rostislav Lhoťan.

Velice zajímavé a očekávané okresní derby se odehraje na hřišti Úvalna, kde se představí Krásné Loučky. Hrát musí hlavně domácí fotbalisté, ale také hosté z Krásných Louček potřebují pro jistotu bod. Zápas začíná na úvalenském hřišti v sobotu od 17 hodin.

Potvrdit soutěž I. B třídy i pro příští ročník budou chtít fotbalisté Dolní Moravice, na jejichž hrací ploše nastoupí Zlatníky. Zápas má naplánovaný výkop na 17 hodin. O konečné druhé, možné postupové místo, hraje nejlépe umístěný tým okresu, TJ Břidličná. V neděli od 17 hodin nastoupí hráči Břidličné před svými příznivci proti zdatnému celku Štítiny.

Okresní přebor má jasného lídra

Velice zajímavé souboje můžeme očekávat také v okresních soutěžích. O postupujícím Horním Benešovu je již delší dobu rozhodnuto, ale boj je o udržení, kde svádí souboje Široká Niva, Brantice a Zátor. Nejlépe z ohrožené trojice jsou na tom fotbalisté ze Zátoru, kteří mají tři kola před koncem na oba soupeře náskok celých čtyř bodů a v sobotu nastoupí od 17 hodin na hřišti Vrbna pod Pradědem.

Předposlední Brantice mají stejně bodů, jako poslední Široká Niva. V sobotu od 17 hodin budou fotbalisté Brantic hrát o naději na hřišti rezervy Slavoje Bruntál-SM. Poslední Široká Niva zajíždí v sobotu do Slezských Rudoltic, kde se také začíná od 17 hodin. Postupové rozuzlení má třetí třída, kde se radují Nové Heřminovy a po letech se vracejí do okresního přeboru. Velký boj je o sestup, kde se perou Slezské Pavlovice, Jindřichov B a Lomnice.