Družstvo žen Olympie, které loni po spanilé jízdě postoupilo z divize do 2. ligy (Moravskoslezská liga žen) přivítá v sobotu na hřišti v Moravském Kočově svého prvního druholigového soupeře. Bude jím celek DFC Brumov.

Příprava se ženám nadmíru podařila. Hráčky si vyzkoušely několik soupeřů právě ze druhé ligy. „Holky jsou na sto procent připraveny. Samozřejmě to poslední vítězství 17:0 nesmíme přeceňovat, chtěli jsme na generálku silnějšího soupeře, ale o těch prázdninách je to těžké,“ povídal předseda Olympie Jan Urban.

Pozitivní je, že se žádná z fotbalistek v přípravném období nezranila, a tak do prvního utkání může Olympia vyběhnout v nejsilnější sestavě. „Všichni už se na utkání hodně těšíme. Je to nejvyšší soutěž v dějinách klubu. Chceme do toho prvního ročníku vstoupit úspěšně. Dobrý start bude hodně důležitý. Od toho se všechno odvíjí, jak psychika hráček, jejich sebevědomí, ale i diváci,“ uvedl předseda bruntálského oddílu a pokračoval: „Věřím, že si na to první utkání a pak i samozřejmě na další, najde cestu velké množství fanoušků.“

O protivníkovi, tedy družstvu Brumova toho v Olympii mnoho nevědí. „Je to pro nás velká neznámá. Nikdy jsme je neviděli hrát, takže to bude trochu překvapení. Ale je to pravidelný účastník 2. ligy, takže určitě bude mít svou kvalitu. Jdeme do utkání s pokorou, ale rozhodně se soupeře nebojíme,“ prohlásil Urban.

První druholigové utkání v dějinách Olympie Bruntál se odehraje na hřišti v Moravském Kočově v sobotu od 14.00 hodin a všichni příznivci jsou samozřejmě zváni. „Máme pro diváky připravený program. Věříme, že si ženský fotbal své fanoušky získá a bude jich chodit hodně. Ale samozřejmě všechno se bude odvíjet od hry a výsledků týmu, pozval příznivce předseda Jan Urban.