V dalším utkání divizní soutěže hrály fotbalistky Olympie ve Štramberku a podaly špatný výkon, když dokázaly získat jen bod. Utkání začalo ve vlažném tempu, ale úvodních deset minut byly aktivnější hostující hráčky. Vypracované akce ale nedokázaly dotáhnout do finálního zakončení. Švajdová ani Sedláčková se střelecky neprosadily.

Domácí hráčky postupně srovnaly krok a byly velmi nebezpečné při rychlých protiútocích. Ve 27. minutě odehráli hosté zbytečně na roh a po jeho zahrání a skrumáži před brankou si vstřelili vlastní gól. Kdo čekal, že Olympia vyvine tlak a domácí přehraje, tak se asi divil. Děvčata si nedokázala dát rychlejší přihrávku, nebo vymyslet kloudnou akci, kterou by domácí tým překvapily. Při jediné šanci Sedláčková přestřelila branku.

Zlepšení po změnách

Ve druhém poločase musel trenér hostí udělat změny v sestavě. Olympia si začala vytvářet tlak, ale stále se nedokázala střelecky prosadit. V 55. minutě neproměnila šanci Sedláčková. V 58. minutě Krahulcová zbytečně pálila z velké dálky.

V 61. minutě v jasné pozici neproměnila Húšťavová. V 65. minutě byla opět sama před brankářkou domácích Sedláčková, ale neuspěla. V 69. minutě Šandová střílela jen do náruče spolehlivé domácí brankářky. Štramberské hráčky neustále hrozily z rychlých protiútoků, kde byla velmi nebezpečná talentovaná Stupavská.

Až v 75. minutě se Olympia dočkala. Po akci agilní Jarošové vyrovnala hlavou Sedláčková. Olympia měla ve zbytku utkání tlak, ale branku již vstřelit nedokázala. Bruntálská děvčata tak ztratila první body v soutěži a další utkání hrají v sobotu 9. října na vlastním hřišti v Moravskoslezském Kočově od 14 hodin s Vítkovicemi.

„Utkání děvčatům absolutně nevyšlo. Hrály zvláště první poločas bez zápalu a nedokázaly si přihrát a ani vytvořit nebezpečné akce. Domácí hráčky velmi bojovaly a zaslouženě vedly. Do druhého poločasu jsme provedli dvě změny a byli jsme aktivnější. Ovšem zahodili jsme spoustu šancí a pokud je neproměníme, tak nemůžeme vyhrát,“ řekl po utkání kouč Olympie Ladislav Švajda starší.

Štramberk - TJ Olympia Bruntál 1:1 (1:0)

Branka: Sedláčková.
Sestava Olympie: Hedvičíková, Filipčíková, Balážová, Fišerová, Šandová, Jarošová, Švajdová, Helekalová, Kaupová, Sedláčková, Krahulcová.
Střídaly: Húšťavová, Kittnerová, Kuttlerová.
Trenéři: Ladislav Švajda starší a Ladislav Švajda mladší.