Utkání v Moravskoslezském Kočově se hrálo za chladného počasí a ovlivňoval jej déšť a silný vítr. Olympia nastoupila aktivně a chtěla hned v úvodu rozhodnout. Již v 1. minutě šla sama na bránu hostů Jarošová, ale na brankářku hostů nevyzrála. Ve 13. minutě se drala do šance Schoberová, udělala kličku i brankářce, ale míč směřující do sítě hostující hráčka z prázdné brány vykopla.

Ve 24. minutě se domácí konečně dočkali. Jarošová zatáhla míč po straně a její ideální přihrávku před bránu využila Krahulcová ke vstřelení vedoucí branky. Vědět o sobě dávaly v první půli i hostující hráčky. Valašské Meziříčí dobře kombinovalo, ale do gólových šancí se nedostávalo.

Druhý poločas začala lépe domácí Olympia. V 51. minutě předvedla hrstce diváků, kteří za chladného počasí přišli povzbudit svůj tým, nádherné sólo Krahulcová. Hráčka Olympie obešla dvě soupeřky a lobem přes brankářku Valašského Meziříčí vymetla šibenici hostující brány.

V 55. minutě mohla zvýšit vedení domácích Helekalová, ale šanci neproměnila. V 67. minutě nařídil rozhodčí proti domácím nepřímý kop uvnitř pokutového území. Hosté si s ním poradili a snížili na 1:2.

Domácí nechtěly nechat nic náhodě a pokračovaly v ofenzívě. V 73. minutě se trefila z přímého kopu z pětadvaceti metrů Jarošová a Olympia znovu vedla o dvě branky.

Hosté to nevzdávali a v 80. minutě se vrátili do utkání. Střelu ze střední vzdálenosti domácí gólmanka neustála a zápas se zdramatizoval. Oba týmy bojovaly až do konce, ale domácí fotbalistky si již vítězství pohlídaly.

Po vítězství v poměru 3:2 si Olympia připsala další tři body a poskočila na 3. místo v tabulce soutěže. V týdnu čeká na fotbalistky Olympie náročný program, kdy cestují dvakrát na hřiště soupeřů. Ve středu 16. května odehrají dohrávku v Olomouci od 17.30 hodin a po té v neděli 20. května od 17. hodin pokračují v ligové soutěži na Zbrojovce v Brně.

Olympia Bruntál - Valašské Meziříčí 3:2 (1:0)
Branky Olympie:Krahulcová 2, Jarošová
Olympia Bruntál: Švajdová - Kittnerová, Balážová, Šandová, Horňáková - Jarošová, Fišerová, Schoberová, Helekalová (56. Kubáňová), Sedláčková (78. Klepáčková), Krahulcová (80. Maiwaldová). Trenéři: Ladislav Švajda mladší a Zdeněk Orság mladší.