„Z legrace mi všichni říkali, že musím koupit nový ukazatel skóre, že ten starý je jen do desíti, když naše holky všechny válcovaly. Teď už ho nebudu muset kupovat,“ usmíval se předseda Olympie Bruntál Jan Urban.

Všichni, kteří se točí okolo ženského týmu a samozřejmě i fanoušci jsou zvědavi, jak si tým povede ve vyšší soutěži. Příprava zatím probíhá podle plánu. Kádr zůstal celý pohromadě. „Holky se už na ligu těší. Berou to hodně profesionálně. A my se jim taky snažíme vytvořit co nejlepší podmínky,“ nastínil náladu v týmu předseda.

Ženy Olympie už absolvovaly i přípravná utkání. Před týdnem porazily také účastníka 2. ligy 1. FC Olomouc 4:3, ale vítězství se nerodilo zrovna lehce. „Děvčata zaspala začátek a prohrávala už 2:0, ale nakonec se jim podařilo utkání otočit,“ povídal k přípravnému střetnutí Urban.

V úterý si fotbalistky Olympie poradily s Čáslaví, která je v Jeseníkách na soustředění, lehce 4:0. Ještě je čeká odveta na domácím hřišti ve Starém Městě. Těmito zápasy ale příprava nekončí. „Jsme pozváni do Glogowa a sehrajeme také utkání se Stachovicemi,“ objasnil plán Jan Urban.

Předseda oddílu také pověděl, co bude podle něj v úvodu sezony nejdůležitější. „Důležité bude, jak se holky chytnou v prvních zápasech, aby získaly dobrou psychickou pohodu. A druhou věcí bude, jak budou snášet dlouhé cestování, to bude něco nového,“ říkal Jan Urban a dodal: „Ale věřím, že se s tím děvčata poperou statečně.“