Proto Zelník uvítal sobotní kanonádu s Úvalnem. „Rozhodně jsme si vyzkoušeli vhodné varianty na první mistrovské utkání. V kádru tak ještě došlo k nějakým změnám,“ říkal v rozhovoru a dodal: „Důležité je, že dáváme góly. Uvidíme, jak nám to tam bude padat na jaře.“

Trenér Hudský se vyjádřil, že sestava z prvního poločasu asi nastoupí v Petřkovicích.

První poločas byl z naší strany opravdu dobrý. Řekli jsme si, co budeme hrát a to jsme plnili na sto procent. Soupeř už ve druhém poločase odpadl, po přestávce byla i naše hra slabší.

Prozraďte, jaká je vaše spokojenost se zimní přípravou?

Určitě byla kvalitní. Tentokrát nám sice trošku nepřálo počasí, ale byla minimálně stejně tak kvalitní, jako ta letní.

Trávník je přínosem

Z přípravných zápasů máte spíše pozitivní bilanci, nicméně s kvalitativně rovnocennými soupeři jste prohrávali.

To je pravda, nicméně si myslím, že všechny soupeře, ať už Rýmařov či Jeseník, jsme herně přehráli. Opět jsme ale dojeli na to, že neproměňujeme šance. Byli jsme lepší, kombinovali jsme, měli jsme více šancí než soupeř, ale znovu se ukázala naše neschopnost dávat branky.

Krnov poprvé v zimě využil umělý trávník. Pomohl vám v přípravě?

Rozhodně! Umělé hřiště je pro klub obrovským přínosem. Dnes jste to viděl sám, přes noc pršelo, ale terén byl stále velmi kvalitní. Do budoucna je pro krnovský fotbal určitě velkou devizou.

Vraťme se na chvíli k loňskému podzimu. Krnov se umístil na sedmé příčce, je to dobrá výchozí pozice pro jaro?

Chtěli jsme sice skončit lépe, řekněme tak do první pětky, nicméně pozice je to dobrá. Na jaře to ale pro nás bude těžší, týmy čekají boje o postup a o záchranu, půjde o hodně.

Krnov zaznamenal poněkud nelichotivou bilanci, z celé soutěže jste vstřelili nejméně branek. V čem byl problém?

Sám nevím. Šance si vytvoříme, ale vepředu máme mladé a nezkušené hráče, chtělo by to snad více klidu a šance stoprocentně proměňovat. Důležité ale je, že šance jsou a je spíše otázkou času, kdy kluci začnou dávat góly. Jen musíme v týmu najít střelce, který na sebe vezme zodpovědnost a bude střílet branky.

Posily se adaptovaly

Přes zimu vám přitom odešel nejlepší střelec týmu Ladislav Klement. Pro útok to bude asi velká ztráta, že?

Určitě. Láďa byl zkušený borec a velký střelec, uměl vzít šanci na sebe a hlavně dával góly, bude nám chybět. V týmu ale máme nadějné útočníky, tak uvidíme.

Do krnovské sestavy přišlo několik posil. Jak se hráči jako Bartoníček či Lapuník zapracovávají do týmu?

Většinu kluků znám už z působení v Albrechticích jako bývalé spoluhráče. Kluci neměli žádný problém zapadnout, navíc to jsou šikovní fotbalisté.

Za týden vstoupíte do jarních bojů proti Petřkovicím, jaké jsou ambice?

Určitě budeme chtít uhrát body. Zápas se uskuteční na umělém hřišti ve Vítkovicích, uvidíme, s čím na nás vyrukuje soupeř. Informace nemáme prakticky žádné, ale rozhodně chceme přivézt body.

A jaké jsou cíle Krnova v soutěži?

Chceme se rvát o špici soutěže. To, že nemůžeme spadnout, je sice pěkné, ale určitě míníme hrát o čelo krajského přeboru.

V kabině se o postupu nebavíte?

Postup se nám vzdálil. Je těžké o něm mluvit, stát se může cokoliv, my se každopádně porveme o každý bod.

Úvodní domácí zápasy údajně odehrajete na umělém trávníku. Nemůže to mít vzhledem k absenci tribun negativní vliv na diváckou kulisu?

Myslím, že lidé určitě přijdou, i kdyby měli stát kolem hřiště. Fanoušci budou určitě zvědaví, ostatně to bude první zápas na domácí půdě. Vše se ale bude odvíjet od toho, jak se nám bude dařit. Samozřejmě klasická tráva je klasická tráva, ale počasí rozhodlo tak, jak rozhodlo a budeme zkrátka hrát na umělém hřišti.