Do branky Krnova se po půlroční pauze, způsobené zraněním kolene, postavil doslova bez tréninku Taras Furtchak. Nová gólmanská akvizice, Miroslav Petr, si totiž zlomila zápěstí, Jakub Řeháček zase laboruje s ramenem. Na pravém kraji obrany se zase poprvé po svém příchodu z dorostu mezi muže objevil od počátku utkání mladý Dalibor Sztuka.

Poprvé od svého úrazu hrál také nestárnoucí Richard Kozák. Kromě již zmiňovaných hráčů chyběli samozřejmě i dlouhodobí marodi Hudský s Bačovským, František Kaštovský se zraněným kotníkem a Jan Vavrečka, který je na dovolené. V prvních pěti minutách si hosté vytvořili pár náznaků a taky dvě dobré šance ke skórování. Tu první neproměnila nová posila do útoku Tomáš Šupák. Ve druhé se neprosadil Lukáš Mitura.

A pak přišla sedmá minuta a trestný kop Polanky. Standardku rozehrávanou ze strany pokutového území uklidil do krnovské sítě hlavou Pliska, 1:0 pro domácí. Krnovští se ale nevzdávali a snažili se kombinovat. Polanka je však zkušené mužstvo a hosty do své šestnáctky příliš nepouštěla. Až přišla sedmadvacátá minuta. Další z posil – hráč Opavy, ale krnovský odchovanec Adam Ondra – vypálila a její dělovka se odrazila od břevna domácí svatyně do země za brankovou čáru, 1:1.

„Říkal jsem klukům v kabině, že když už se nám podařilo vyrovnat, zkusíme to utkání uhrát na remízu. S tou zdecimovanou sestavou, jakou jsme měli, se ani moc vymýšlet nedalo," povídal trenér Krnova Antonín Hudský. Po přestávce se většina hry odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Bohužel půl hodiny před koncem se začal sen Krnova o bodovém zisku pomalu hroutit.

Domácí útočník si naběhl na přihrávku a utekl obraně hostí. Stíhal jej pouze obránce Miroslav Daříček. Došlo k souboji, po kterém fotbalista Polanky upadl. Rozhodčí za zmařenou vyloženou šanci ukázal Daříčkovi rovnou červenou kartu. „Byl to normální souboj, neviděl jsem tam nic nedovoleného," komentoval výrok sudích kouč Krnova.

Pak ještě dostal naloženo v souboji Šupák a od té doby se nemohl pořádně rozběhnout. V osmdesáté první minutě pískl sudí faul Dořákovi těsně před pokutovým územím. „Prý vysoká noha, no nevím, Libor už ležel na zemi, kdy to rozhodčí pískl," divil se krnovský lodivod. Každopádně domácí nabídnutou šanci využili a dostali se do vedení 2:1.

Krnov už pak neměl síly na vyrovnání a podlehl. „Bylo to první kolo, jeli jsme do Polanky uhrát alespoň bod. Sestava byla hodně improvizovaná, ale kluci bojovali a zaslouží pochvalu," začal své hodnocení trenér Hudský a pokračoval: „Taras Furtchak byl po půlroce v brance a zachytal dobře. Bohužel nám přibyli další marodi. Ondra Bartoníček má zlomený nos a Tomáš Šupák nemůže chodit," sčítal další ztráty kouč.

Šéf krnovské střídačky však věří, že do neděle, prvního domácího zápasu, se mužstvo dá alespoň trochu dohromady. „Dotáhnou se administrativní věci kolem Krčmaříka s Klementem, taky Franta Kaštovský už bude v pořádku. Bohužel Míra Daříček vyfasuje určitě pár zápasů stop, počítám tak tři až čtyři," uzavřel Antonín Hudský.

Polanka – FK Krnov 2:1 (1:1)
Branky: Pliska, Planka – Ondra
Krnov: Furtchak – Sztuka, Daříček, Biskup, Kozák – Dvořák, Bartoníček, Zelník, Adam Ondra – Šupák (80. Ručka), Mitura. Trenér: Antonín Hudský