Příjmení Zatloukal je ve Slavoj Olympii poměrně rozšířené. Pokud blíže zapátráme, najdeme v klubu ještě jednoho muže téhož jména. „Jde o mého otce, který je také Radek. Působí ve vedení," popisoval krajní záložník bruntálského výběru, jenž tvrdí, že narážkami na svou adresu ohledně protekce netrpí: „Dřív tady něco bylo, ale momentálně se to už neděje, a když už, tak jedině z legrace."

Radek Zatloukal svou fotbalovou kariéru načal v Bruntálu, následně se přesunul do Rýmařova, načež po několika letech opět zamířil do Slavoje Olympie. Měl možnost si vyzkoušet angažmá i ve Slezském FC, ale nakonec zůstal doma.

„Fotbal beru spíše jako svůj koníček, přednost má u mě stoprocentně studium vysoké školy. Momentálně jsem ve druhém ročníku Masarykovy univerzity v Brně, kde studuji obor Interaktivní média. I proto jsem se tehdy takto rozhodl," komentoval pravý krajní záložník bruntálského celku.

Na této pozici mimochodem hraje od útlého mládí. „Popravdě bych si asi nedokázal představit, že bych nastupoval někde jinde. Na tento post jsem odmalička zvyklý. Mým úkolem je pohybovat se na kraji hřiště, podporovat útočníky, a když to jde, tak i nějaký ten gól vstřelit. V závěru této sezony se mi střelecky celkem dařilo. Dal jsem snad čtyři branky v šesti utkáních," uvedl Radek Zatloukal.

Ten se před nedávnem mimochodem trefil i v pohárovém zápase proti Ludgeřovicím. Jeho celek ovšem nakonec vypadl v penaltovém rozstřelu. Skončilo tak pro něj období anglických týdnů. Bruntál kvůli odloženým zápasům a postupu do krajského poháru několik týdnů hrál systémem středa – sobota nebo neděle.

„Musím říct, že to pro nás bylo hodně náročné období. Já osobně jsem měl třeba ve středu ráno v Brně zkoušku a odpoledne jsem byl na zápase. Trápila nás zranění a celkově jsme už toho měli plné zuby. V Ludgeřovicích se to trochu projevilo. Na konec sezony se všichni už hodně těšíme," pokračoval.

Slavoj Olympia v krajském přeboru sice působí teprve první sezonu, ale i když měla problémy se záchranou, soutěž klubu sluší. „Myslím si, že to je pro město ideální soutěž. Lidí chodí více a celkově je o fotbal větší zájem. Místní tím žijí. Je to minimum, které by se zde mělo hrát. Samozřejmě ještě vyšší soutěž by také byla super," zamyslel se Radek Zatloukal, podle něhož je skončená sezona pro tým velkým poučením.

„Mám za to, že Bruntál disponuje dostatečně kvalitním kádrem, aby se se záchranou potýkat nemusel. Bohužel jsme neproměňovali jasné šance a zkomplikovali si život. Snad příští ročník bude z naší strany lepší," posunul se dále záložník, který pod trenérem Antonínem Murou dostává dostatek příležitostí.

„Ze začátku to pod ním nebylo lehké, protože si vytvořil svůj okruh oblíbenců. Bylo těžké se mezi ně prosadit. Na druhou stranu chodí na tréninky, sleduje nás, a když makáte, všimne si toho a dá vám příležitost. Musím říct, že v současnosti se mi pod ním hraje velmi dobře," uzavřel Radek Zatloukal.