Ve třech případech dojde k okresnímu derby a fotbaloví příznivci se mají nač těšit. Fotbalisté Krásných Louček vstoupili do nového ročníku I.B třídy výtečně, když dokázali vyhrát na hřišti Jindřichova poměrem 3:1. Navázat na úspěšný zahajovací duel budou chtít i ve druhém utkání v sobotu na svém hřišti, kde přivítají letos značně posílený tým Břidličné.

„V Jindřichově jsme o důležitém vítězství rozhodli ve druhém poločase. Chtěli bychom na něj navázat i v sobotu, ale soupeř bude hodně těžký,“ říká vedoucí mužstva Krásných Louček. Zápas má výkop v 17.00 hodin a s ambicemi na plný bodový zisk přijedou i hosté z Břidličné. „Mužstvo jsme výrazně posílili a chtěli bychom letos hrát o špici tabulky,“ netají se ambicemi týmu místopředseda oddílu Miroslav Kladniček.

Další okresní derby se odehraje v sobotu od 17.00 hodin v Úvalně, kam přicestuje Chomýž. Navzájem velice známí soupeři se nemají prakticky čím překvapit. Chomýž zahájila velmi dobře vítězstvím nad Zlatníky a těší se na další sousto. „Vítězství nás nabudilo a pokusíme se bodovat i v Úvalně,“ říká stručně kouč Chomýže Rostislav Lhoťan, kterému se vrátil těsně před zahájením soutěže střelec z Krnova Martin Tabach. Také Úvalno nezačalo špatně a přivezlo si bod z Chuchelné. „Utkání bude určitě vyrovnané a chceme v něm uspět,“ dodává z domácí lavičky kouč Úvalna.

Třetí okresní derby druhého kola I.B třídy je na programu v neděli od 15.00 hodin a střetne se v něm na hřišti v Moravskoslezském Kočově domácí Olympia Bruntál s Dolní Moravicí. Olympia v úvodním kole na hřišti Břidličné zklamala a bude napravovat dojem. Také Dolní Moravice začala soutěž domácí porážkou 0:2 se Štítinou a nepřijede odevzdat body. „Zápas v Břidličné nám nevyšel, ale v neděli budeme hrát doma na vítězství,“ zní jednoznačný hlas z lavičky Olympie.

Překvapení prvního kola, nováček z Horního Benešova, cestuje na hřiště nedalekých Stěbořic. „Chtěli bychom prokázat, že naše úvodní vítězství s Chlebičovem nebylo náhodné,“ říká kouč Horního Benešova. Utkání začne v sobotu v 17.00 hodin. Po nevydařeném úvodním zápase pojedou fotbalisté Jindřichova v sobotu na hřiště Zlatníku. Oba soupeři v prvním kole prohráli a budou bojovat o důležité body a napravení reputace. Zápas má výkop v sobotu v netradičním dopoledním čase (10.00 hodin). Pokračovat bude okresní přebor, ke kterému se prvním kolem připojí i třetí třída. Pozvánka kam za fotbalem vyjde zítra.