Velmi dobře připravený meziokresní turnaj Moravskoslezského krajského fotbalového svazu se hrál na výborně připraveném hřišti v Petřkovicích opět na počet vstřelených branek a vítězem se stalo družstvo, které docílilo největšího počtu gólu. Žákovská reprezentace OFS Bruntál ve složení Matouš Mácha, Zdeněk Vilímek, Miluláš Slavík, Jan Staščák, Filip Jelínek, Jiří Mlčoušek, Alex Klepáček, Alex Varga, Jakub Dudík, Tomáš Grulich, Štěpán Čevela, Theodor Matějíček, Michal Hanel, Martin Svoboda, Vítězslav Knapp, Lukáš Chudý, Ondřej Klepáček, Jakub Sekanina a Stanislav Harabiš chtěla na mezi okresním krajském finále „Danone Cup 2013" navázat na předchozí úspěšná léta a pokusit se znovu postoupit do republikového finále.

Výběry zbylých okresů Moravskoslezského kraje si ale na reprezentaci OFS Bruntál dávaly velký pozor a byly silnými soupeři.

V prvním utkání nastoupil OFS Bruntál proti Karviné a po dobrém výkonu zvítězil zásluhou branek Slavíka, Staščáka a Chudého poměrem 3:2. Ve druhém turnajovém duelu čekal na výběr krnovského a bruntálského regionu nepříjemný tým Ostravy, proti kterému se mu tradičně nedaří. Tentokrát si výběr OFS Bruntál dával na soupeře pozor a díky gólu Jelínka slavil nejtěsnější vítězství 1:0.

Okres Frýdek-Místek byl třetím soupeřem bruntálského OFS. Chlapci ani tentokráte nebyli horším soupeřem a dvě branky Staščáka a jedna Mlčouška znamenaly další vítězství 3:2. Čtvrtým soupeřem OFS Bruntál na petřkovickém turnaji byl nejslabší tým OFS Nový Jičín. Reprezentaci OFS Bruntál se podle představ nedařilo a hubené vítězství 4:3 jí zkomplikovalo cestu za úspěchem na turnaj.

Před posledním zápasem na turnaji s Opavou ale naděje OFS Bruntál stále žila. Chlapci ale situaci nezvládli a zápas se stal jednoznačnou záležitostí výborně hrající Opavy, která po hladkém vítězství 6:1 slavila zcela zasloužený postup do republikového finále. Reprezentace OFS Bruntál i přesto, že prohrála na jinak velmi vydařeném turnaji v ostravských Petřkovicích jediné utkání, obsadila čtvrté místo a po třech letech předčasně ukončila sezónu před branami republikového finále.

„Chtěl bych za celou sezonu poděkovat všem hráčům, kteří výběrem OFS prošli, a jejich mateřským oddílům za uvolnění do okresní reprezentace. Myslím, že všichni odvedli moc dobrou práci a výsledky v průběhu celého roku to potvrzují. Že to letos nevyšlo na krajském finále, tak se nic neděje. Budou další sezóny a možná i změny v herním systému," řekl po skončení turnaje a celé letošní sezony okresní žákovské reprezentace předseda komise mládeže Jiří Stanovský.