Vynikajícího úspěchu dosáhla žákovská reprezentace Okresního fotbalového svazu Bruntál v krajském finále Danone Cup 2010 v Bruntále, kde v konkurenci šesti okresních výběrů Severomoravského kraje prokázala nejlepší kvalitu a stala se vítězem celého turnaje a postupujícím na republikové finále v Hluku na Moravě.

Na úvod souboj se svazem Opavy

Krajské finále Danone Cupu 2010 se odehrálo za krásného počasí a velmi dobrých podmínek na hřišti FC Slavoj Bruntál. Reprezentační výběr Okresního fotbalového svazu Bruntál pod vedením Romana Bočka a Ivo Bučka se představil na organizačně velmi dobře připraveném turnaji s týmem, který tvořili hráči Kubes, Žatka, Klech, Barteska, Savický, Kolísek, Kováč, Sacký, Hleba, Vajdík, Baránek, Novák, Hrabovský, Wilczek, Hudeček, Jarmar, Fabián a Sudek.

Hrálo se nejen o krásný pohár a další ceny, ale i o postup do republikového finále v Hluku na Moravě, které proběhne příští úterý a středu. Domácí reprezentace Okresního fotbalového svazu Bruntál měla prvního soupeře tradičně ve výběru Fotbalového svazu Opava a hned ve svém úvodním turnajovém vystoupení naznačila před vlastními příznivci své ambice.

Opavští mladí fotbalisté byli pod stálým tlakem a domácí hráči předváděli výborný výkon. Ten nakonec korunovali vítězným gólem nejlepšího hráče turnaje Kolíska, který protrhl tříletou opavskou neporazitelnost.

Výhra nad Ostravou a Novým Jičínem

Ve druhém zápase turnaje nastoupil bruntálský výběr proti Městskému fotbalovému svazu Ostrava a pokračoval ve výtečném výkonu. Ostravští odolávali do poloviny utkání, ale v jeho druhé polovině již dominoval OFS Bruntál, který si po dvou gólech Nováka a Klecha připsal druhé zasloužené vítězství v poměru 3:0.

Nabuzený domácí výběr pokračoval dalším zápasem proti Novému Jičínu, a také tomuto soupeři nedal žádnou šanci. Výborně kombinující a technicky hrající výběr krnovského a bruntálského regionu smetl soupeře po výsledku 3:0 ve svůj prospěch, když se střelecky prosadili dvakrát Savický a jednou Wilczek.

Po vítězství prahnoucí domácí kolektiv šel do čtvrtého turnajového klání s Frýdkem – Místkem, který vsadil na velkou bojovnost, a ta mu přinesla vedoucí gól. Hráči Okresního fotbalového svazu Bruntál pak výrazně přidali a soupeře zatlačili hluboko na jeho polovinu. Frýdek – Místek bránil těsné vedení až do závěru, kdy drtivý tlak domácích vyvrcholil vyrovnávacím gólem z kopačky Bartesky.

O celkové vítězství s Karvinou

Domácí výběr měl našlápnuto na vítězství v turnaji a poslední překážkou byl obhájce loňského prvenství OFS Karviná. Závěrečný duel měl všechny známky finále. Domácí tým byl aktivnější a vypracoval si výborné příležitosti ke skórování. Karviná podnikala protiútoky, ale mnohem častěji se hrálo na její polovině.

Domácí mladí fotbalisté svůj tlak nezvýraznili vítězným gólem ani v závěrečném náporu a po bezbrankové remíze musela čekat na výsledek posledního utkání celého turnaje, ve kterém hrála Karviná s Ostravou.

Na karvinských hráčích byla znát velká únava z duelu s OFS Bruntál. Velice houževnatě a bojovně hrající Ostrava nakonec podlehla k radosti bruntálského kolektivu Karviné jen těsně 0:1, což znamenalo, že vítězem krajského finále Danone Cup 2010 se na hřišti Slavoje Bruntál stali domácí fotbalisté Okresního fotbalového svazu Bruntál. Ti si tak zároveň zajistili postup do republikového finále v Hluku na Moravě.

Výsledky:

Bruntál – Opava 1:0, Ostrava – Frýdek-Místek 1:0, Nový Jičín – Karviná 0:0, Frýdek-Místek – Opava 4:0, Opava – Karviná 1:4, Karviná – Frýdek-Místek 1:0, Bruntál – Frýdek-Místek 1:1, Karviná – Bruntál 0:0, Ostrava – Karviná 0:1, Nový Jičín – Frýdek-Místek 1:1, Bruntál – Ostrava 3:0, Bruntál – Nový Jičín 3:0, Ostrava – Nový Jičín 0:1, Opava – Ostrava 2:1, Nový Jičín – Opava 6:0.

Konečné pořadí krajského Danone Cup 2010:
1. OFS Bruntál 11
2. OFS Karviná 11
3. OFS Nový Jičín 8
4. OFS Frýdek – Místek 5
5. OFS Opava 3
6. MěFS Ostrava 3