Posledním soupeřem v prvním kole byli mladší žáci FK Nové Sady. Do branky Rýmařova nastoupil Marek Skipala, který nahradil nemocného Jiřího Gorčíka. V obraně zase za nemocného Jakuba Ujfalušiho vypomohl Jan Tihelka.

První branku zápasu vstřelil Jan Jablončík v 10. minutě, kdy po dvou odražených střelách s přehledem uklidil míč k levé tyči. Ve 12. minutě donutil svým důrazným atakováním Oganes Krywda obranu soupeře k chybě a zvýšil stav utkání na 2:0 pro Rýmařov.

Ve 4. minutě druhé půle opět Oganes Krywda dorazil míč do soupeřovy sítě. Soupeři se v dalším průběhu snížit. Ve 28. minutě po rohu před brankou Jiskry vyrazili hosté k rychlému protiútoku a Matyas Schwarz vstřelil do prázdné branky čtvrtý gól.

V posledních deseti minutách hosté polevili a dovolili soupeři snížit na konečných 4:3. Ve 36. minutě navíc podcenil lehkou střelu Marek Skipala a soupeř velmi lacině vyrovnal na konečných 4:4.

Druhé utkání bylo prvním duelem druhého kola a proti Rýmařovu nastoupili domácí žáci FK Šternberk. V 8. a 10. minutě si dvakrát Kateřina Furiková narazila míč s Filipem Köhlerem a ten dostal Jiskru do vedení 2:0. Ve 13. minutě domácí snížili na 2:1. V 18. minutě v prezentoval Matyas Schwarz krásnou střelou a nedal brankáři domácích šanci.

Ve 27. minutě si Filip Köhler vystřílel hattrick, když po závaru před brankou domácích dorazil míč za bezmocného brankáře. Ve 31. minutě se soupeř dostal do rychlého protiútoku, Marek Skipala ve skluzu míč nezasáhl a ten skončil podruhé v síti Jiskry.

V závěru utkání si Rýmařov vypracoval řadu brankových příležitostí, ale v zakončení selhal. I tak to vítězství 4:2 pro Jiskru nic neměnilo.

„Stále jsme ve fázi přípravy, kdy se snažíme dostat do hry co nejvíce věcí z tréninku a dnes se nám to vůbec nedařilo. Hra byla velice nepřesná a bez většího pohybu. Znovu se nám ukázalo, kde nás tlačí bota a na čem musíme ještě zapracovat. Tým bych chtěl pochválit za to, že zápasy nevzdal a bojoval až do konce," zhodnotil dvojutkání trenér Jiskra Rýmařov Michal Furik.

Poslední kolo turnaje proběhne v neděli 15. března a Jiskra nastoupí proti Sokolu Pňovice a FK Nové Sady.

Jiskra Rýmařov - FK Nové Sady 4:4 (2:0)
Branky Rýmařova: Krywda 2, Jablončík, Schwarz

FK Šternberk - Jiskra Rýmařov 2:4 (2:4)
Branky Rýmařova: Köhler 3, Schwarz

Jiskra Rýmařov: Marek Skipala - Ondřej Hrabina, Jan Tihelka, Matěj Papaj, Roman Hradil, Tomáš Palys, Kateřina Furiková, Matyas Schwarz, Filip Köhler, Oganes Krywda, Jan Jablončík, Petr Hladký. Trenér: Michal Furik

-jr-