Od začátku se v Bílovci hrál zajímavý fotbal. V úvodu si několik šancí vytvořili domácí, proměnit je ale nedokázali, a tak přišel trest. Břidličnou poslal v 27. minutě do vedení Houdek. „Pepa Holčák se na pravé straně uvolnil, poslal krásný centr a Houďas to uklidil hlavou,“ komentoval akci trenér Břidličné Petr Souček.

Z vedení se ale Břidličná radovala jen tři minuty, z penalty totiž vyrovnal Limanovský. Do poločasu navíc ještě strhl vedení na stranu domácích Seidler. „Za mě se o penaltu nejednalo,“ zlobil se Souček a dodal: „Jednalo se o kontakt tělo na tělo, bez nohou, bez rukou… Navíc Taras (Furčak) to ještě málem chytil. Pak nám ještě utekli po pravé straně a Seidler to uklidil do branky.“

Ani vstup do druhého poločasu Břidličné příliš nevyšel a po osmi minutách to bylo po trefě Černína už o dvě branky. V 83. minutě pak už jen korigoval Adamovský. „Furčakovi vypadla střela a jejich hráč to doklepl. Nám se pak po standardce podařilo snížit, bylo tam ještě pár trestňáků, vyrovnat už jsme ale nestačili, nezbývá než pogratulovat soupeři, asi byl o něco lepší“ přiznal Souček.

Toho ovšem zneklidnil výkon rozhodčích. „Jak jsem říkal, penalta podle mě nebyla, jejich druhému gólu předcházel faul. Navíc před koncem se tam ještě na Houdka dala písknout penalta. Pánové v zákulisí dělají svoje už ve druhém kole,“ čertil se šéf lavičky Břidličné.

BÍLOVEC – BŘIDLIČNÁ 3:2 (2:1)

Branky: 30. z pen. Limanovský, 40. Seidler, 53. Černín – 27. Houdek, 83. Adamovský. Rozhodčí: Slaný – Potiorek, Jurygáček. ŽK: Pavlík, Cverna - Jiřičný. Diváci: 325.

Břidličná: Furčak – Dvořák, Čanecký, Jiřičný, Daříček (83. Minich) – Holčák (46. Ondra), Hoffman (69. Pella), Ficek, Cudrák – Adamovský, Houdek. Trenéři: Petr Souček a Marian Minich.