Reprezentační výběr žáků bruntálského a krnovského regionu měl před rozhodujícím krajském finále Danone Cup 2012 za sebou vítězství ve všech letošních turnajích, ať v hale či venku, a také ve Smilovicích chtěl i přes znatelný odpor soupeřů prokázat své kvality. Soupeři z okresních reprezentací FrýdekMístek, Nový Jičín, Karviná, Opava a Ostrava chtěli tuto skutečnost změnit a v úvodu turnaje tomu vše nasvědčovalo.

Výběr OFS Bruntál ve složení Jaroslav Šidlák, Mikuláš Slavík, Miroslav Bánovec, Adam Rybár, Matěj Goněc, Patrik Žmolík, Adam Ščudla, Jan Vlach, Marek Gregořica, Ladislav Klement, Jan Hanslík, Daniel Mikula, Michal Hanel, Jiří Orel, Petr Spurný, Oliver Guzan, Petr Skopalík, Milan Urban, Denis Darmovzal a Jiří Strapek své první vystoupení na turnaji nezvládl a podlehl reprezentaci Opavy 1:3, když jediný úspěch zaznamenal Skopalík.

Zlepšení ve hře výběru bruntálského a krnovského regionu nastalo ve druhém utkání, ve kterém zvítězil nad FrýdkemMístkem dvěma brankami Darmovzala, Ščudly a jedné Skopalíka poměrem 5:3. Do hry o vítězství a postup do republikového finále se vrátil OFS Bruntál ve třetím zápase proti Karviné, kterou rozdrtil výsledkem 7:1 po brankách třech gólech, Strapka, dvou Darmovzala, Hanslíka a Skopalíka.

Největším soupeřem ve hře o vítězství byli v průběhu turnaje fotbalisté Nového Jičína a s tímto soupeřem se utkali hráči krnovského a bruntálského regionu ve čtvrtém zápase. OFS Bruntál byl v celém utkání jasně lepší a hladkým vítězstvím 6:2 prokázal své kvality a postupové ambice. Branky do sítě Nového Jičína vstřelili Urban 2, Darmovzal 2, Spurný a Strapek.

V závěrečném utkání měl výběr OFS Bruntál nepříjemného protivníka v poslední době v podobě MěFS Ostrava. Ostravští na OFS Bruntál umějí a prokázali to i v posledním turnajovém utkání ve Smilovicích vítězstvím 4:3. O branky OFS Bruntál se podělili Darmovzal 2 a Strapek.

Ani tato porážka již ale na vítězství v turnaji na postupu reprezentačního výběru OFS Bruntál do republikového finále v Hluku na Moravě nic neměnila. Další skvělé vystoupení výběru OFS Bruntál potvrdilo vyhlášení nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal počtvrté v řadě Denis Darmovzal a cenu pro nejlepšího hráče navíc ještě po zásluze převzal Jiří Strapek.

„Kluci zaslouží velkou pochvalu a nejen za tento turnaj. Úvod turnaje jim nevyšel, ale pak se dali dohromady a i s trenéry udělali výbornou práci a skvěle reprezentovali náš okresní fotbalový svaz Bruntál. Je až neuvěřitelné, jak jsme v letošním roce nedali silným okresním výběrům severomoravského kraje šanci," řekl po skončení krajského finále Danone Cup 2012 šéf komise mládeže OFS Bruntál Jiří Stanovský.