Novým Heřminovům prakticky nedali šanci a porazili je 2:0.

Už od úvodního hvizdu se Vrbenští pustili do svého protivníka s vervou. Drželi míč více na svých kopačkách a zatlačili Heřminovské do obranné ulity. Hned v první půlhodině si fotbalisté Vrbna vytvořili minimálně pět brankových příležitostí, ale v koncovce vždy selhali. Tváří v tvář brankáři Nových Heřminov se ocitali hlavně Lasota s Ruslerem. „

Jsou to mladí kluci, v zakončení ještě nemají klid a kolikrát to řeší zbrkle,“ povídal trenér Vrbna Zbyněk Urbaník. Ujala se až šance z pětatřicáté minuty a domácí šli do vedení. Centrovaný balón z pravé strany si zpracoval Adam Lasota a přízemní ranou otevřel skóre.

Po přestávce se hra postupně vyrovnávala. Začalo být velké vedro, a to se projevilo i na kvalitě a tempu utkání. Domácí už se do tolika příležitostí nedostávali. Ale ani hosté si nevytvořili nic vyloženého, spíše šlo o takové náznaky, než solidní šance.

V šedesáté minutě pronikal do pokutového území soupeře vrbenský Sedlář.Všestnáctce však byl sražen hostujícím obráncem a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Petr Kopecký a bez problémů navýšil skóre ve prospěch svého týmu. Fotbalisté Vrbna pod Pradědem už si pak výsledek v pohodě uhlídali, nepouštěli protivníka k ničemu vážnému a soustředili se především na obranu.

Do tabulky okresního přeboru si tak připsali první tři body za vítězství 2:0. „Jsme hodně spokojeni, samozřejmě s body, ale i se hrou. Máme hodně mladý tým, věkový průměr je okolo dvaceti let. Před sezonou nám přišlo pět kluků z dorostu a tým se prakticky sehrává,“ uváděl k zápasu i ke složení celku kouč Vrbna Urbaník a pokračoval: „Po úvodní prohře už šla hra nahoru. Kluci sbírají zkušenosti v dospělém fotbale. Pokud u nás vydrží, můžeme být v dohledné době dost silní,“ uzavřel Zbyněk Urbaník.

Vrbno pod Pradědem – Nové Heřminovy 2:0 (1:0)
Branky: 35. Lasota, 60. Kopecký
Vrbno pod Pradědem: Skácel – Kopecký, Štěpánek, Odstrčil M., Dostál – Stolarik J. (Herman), Sedlář (Odstrčil D.), Veninger, Rusler – Lasota, Klimeš (Peterka)