Již osmý ročník fotbalového turnaje seniorů, hráčů nad pětatřicet let, Memoriál Mirka a Ivana Majtnerových uspořádal minulou víkendovou sobotu oddíl FK Nové Heřminovy. Na hřiště v Nových Heřminovech přijeli zavzpomínat a uctít památku na bývalé hráče Nových Heřminov a kamarády fotbalisté družstev Advanced Plastics Vrbno pod Pradědem, TJ Horní Benešov a domácího oddílu FK Nové Heřminovy.

Organizaci turnaje trochu narušila neúčast mužstva Zemasu Hovorany, které se na poslední chvíli z turnaje omluvilo. I tak ale byla úroveň turnaje velmi dobrá a o putovní pohár osmého ročníku tradičního turnaje se bojovalo s velkou vervou. Zaplněný areál novoheřminovského fotbalového hřiště viděl řadu pěkných akcí v podání zkušených a známých fotbalistů, spoustu branek v sítích soupeřů a také radost hráčů z vítězství.

V zahajovacím utkání turnaje nastoupili domácí Nové Heřminovy proti obhájci loňského prvenství, Advanced Plastics Vrbno pod Pradědem. Domácí fotbalisté bojovali v celém utkání o výsledek, ale Vrbenští hráči tahali na hřišti za lepší konec a navíc se jim dařilo prosazovat se i střelecky.

Domácí se neprosadili, a tak tři branky v síti Nových Heřminov stanovily konečný výsledek na 3:0 ve prospěch Vrbna pod Pradědem, které si zajistilo výbornou pozici do dalšího zápasu.

Přestřelka Heřminov s Benešovem

Ve druhém utkání seniorského klání nastoupili po kratší přestávce na hrací plochu opět fotbalisté Nových Heřminov proti hráčům TJ Horní Benešov. V průběhu celého utkání, bohatého na góly, se diváci a ani hráči rozhodně nenudili.

Obě mužstva předváděla útočný fotbal, střílela góly a přetahovala o výsledek. Šťastnějším týmem byli po skončení utkání hornobenšovští fotbalisté, kteří si po těsném vítězství v poměru 5:4 ve svůj prospěch udrželi naději na vítězství v turnaji.

Vrbenští si náskok pohlídali

O zisk putovního poháru v osmém ročníku Memoriálu Mirka a Ivana Majtnerových se hrálo v závěrečném zápase turnaje mezi hornobenešovskými fotbalisty a týmem Advanced Plastics Vrbno pod Pradědem.

Také poslední utkání fotbalového dne v Nových Heřminovech přinášelo oboustranně ofenzivní a bojovný fotbal a diváky bavilo. Oprávněné kvality prokazovali v zápase vrbenští fotbalisté, kteří si udržovali před svým soupeřem náskok.

Hornobenešovští fotbalisté to stále skoušeli a hráli o výsledek až do konce. Na konečný úspěch ale nedosáhli a zasloužené vítězství v poměru 4:2 zaznamenal po závěrečném hvizdu rozhodčího celek Vrbna pod Pradědem, který tak obhájil prvenství z loňského ročníku a stal se vítězem i osmého ročníku Memoriálu Mirka a Ivana Majtnerových.

Pořadí: 1. Advanced Plastics Vrbno pod Pradědem, 2. TJ Horní Benešov, 3. FK Nové Heřminovy.
Výsledky: FK Nové Heřminovy - Vrbno pod Pradědem 0:3, FK Nové Heřminovy - TJ Horní Benešov 4:5, TJ Horní Benešov - Vrbno pod Pradědem 2:4.