Jedinou branku vstřelil bývalý záložník Hlučína Ján Moravčík. „Zahrávali jsme standardní situaci, já jsem prodlužoval míč hlavou na zadní tyč a domácí hráči si srazili balon do vlastní sítě,“ popisoval autor vítězné branky svou trefu. Holice se snažila s výsledkem něco udělat, bohužel její nápor vyzněl naprázdno. „Hrozili hlavně ze standardních situací. Sice nás i přehrávali, ale vyrovnat se jim nepodařilo,“ pokračoval vítkovický záložník. Jeho tým vede MSFL, možná pro někoho překvapivě.

„Máme mladý tým, sami jsme nečekali, že nám to tak půjde, avšak je za námi teprve třetí kolo, je třeba se držet při zemi,“ krotí přehnaný optimismus střelec dvou podzimních vítkovických branek. Na HFK panuje zcela jiná nálada. HFK, který měl prohánět Opavu v boji za postupem, zatím tápe, doma ani v jednom ze dvou utkání nebodoval. Když nedáte gól, tak samozřejmě nemůžete uspět, a pro nás by navíc dnes i remíza byla neúspěchem. V minulém kole v Brně jsme dokázali vstřelit z protiútoku gól a hrálo se nám pak lépe. Tentokrát ale soupeř hlavně bránil, a to je vždy těžké se prosadit,“ zlobil se trenér HFK Petr Uličný.

Největší z favoritů – Slezský FC Opava – se zatím trápí. Mužstvo složené ze zkušených borců vyrábí neskutečné chyby. V sobotu honili Slezané výhru 4:3 nad rezervou Zbrojovky Brno v nastaveném čase, když ještě deset minut před koncem prohrávali 2:3. Trenér Josef Mazura vsadil vše na totální ofenzivu. Jeho ovečky mačkaly v infarktovém závěru Brno jako citron, vyplatilo se. Chmelíček vyrovnal a ve druhé minutě nastavení vymetl šibenici Burešovy branky z trestného kopu Čáp.

„Nepamatuji si, kdy jsme dostali tolik laciných branek. Při prvním gólu jsme si nepohlídali dobře kopnutou standardku, druhý pak padl po chybě a o třetí brance nemá cenu ani mluvit,“ kroutil hlavou zkušený kouč. Právě tristní chyby jsou největší bolestí opavského favorita. „Musíme se nad tím zamyslet a hlavně zapracovat na jejich odstranění, příště se už nám takový obrat povést nemusí,“ zvedl varovně prst Mazura.

Výše v tabulce se měl bezesporu pohybovat Frýdek-Místek. Tým Odlřicha Machaly v nedělním dopoledni remizoval v Uničově 2:2. Frýdečtí vedli po proměněné penaltě Kerbra v poločase 1:2. Po pohledné kombinační akci vyrovnal ve druhém dějství Švajda.