O víkendu rozehraje svá utkání sedmička naších zástupců. Tahákem kola bude určitě očekávané okresní derby na hřišti Břidličné mezi domácím týmem a zatím naším nejlépe postaveným týmem v tabulce Úvalnem.

Zápas se odehraje v neděli od 16.00 hodin a diváky oba motivované týmy určitě nezklamou. „V minulém kole jsme nezahráli podle naších představ. Scházela nám bojovnost a větší nasazení. V nedělním utkání to chceme před vlastními diváky napravit,“ říká kouč Břidličné, Josef Dorňák. Pozadu nechce zůstat ani střelecky efektivní Úvalno. Samozřejmě jsme zatím spokojeni, ale v Břidličné se rozhodně chceme pokusit o bodový zisk,“ dodává kouč Úvalna, Stanislav Dorňák.

Uhrají Chomýž a Jindřichov solidní výsledek?

Na první vítězství čekají svěřenci Rostislava Lhoťana z Chomýže. Také v sobotu je nečeká na hřišti velice zdatného týmu Štítiny od 16.00 hodin lehká úloha. „Herně nehrajeme špatně, ale zatím jsme to nevyjádřili výsledkově. Věřím, že to přijde a třeba už teď na hřišti Štítiny, říká trenér Chomýže, který pojede na hřiště soupeře pro body.

Napravovat reputaci budou po výprasku na hřišti Úvalna fotbalisté Slezanu Jindřichov. Jindřichovští přivítají v sobotu od 16.00 hodin na svém hřišti Stěbořice a každopádně chtějí vyhrát. „Minulý zápas nám výsledkově vůbec nevyšel a v domácím prostředí chceme každopádně vyhrát,“ dodává šéf jindřichovského klubu, Radúz Koval.

Vítězná tažení i vzestup ze dna tabulky

Po vítězství na Slavii Opava bude pokračovat nabuzený tým Olympie Bruntál dalším utkáním na svém hřišti v Moravskoslezském Kočově, kde v neděli od 15.00 hodin Bruntálští nastoupí proti Viktorii Chlebičov. „Minulý zápas jsme zvládli, ale chceme to potvrdit i doma, kde se nám tak nedaří. Věřím, že to vyjde“, poznamenává jeden z trenérů Olympie, Zbyněk Urbaník.

Na hřišti Chuchelné bude chtít prodloužit vítěznou šňůru tým Dolní Moravice. O čtvrté vítězství v řadě se svěřenci Františka Lipky poperou v neděli od 16.00 hodin. „Pokusíme se vítěznou sérií prodloužit a udržet příznivé postavení v tabulce,“ říká kouč Dolní Moravice.

Posledním ze fotbalových celků je tým Krásných Louček, který bude bojovat o další důležité body v sobotu na svém hřišti, kde se představí od 16.00 hodin velmi silné Zlatníky. Svěřenci Pavla Němce by se rádi odpoutali z konce tabulky, ale soupeře mají více jak zdatného. „Víme o síle soupeře, ale tým máme již vcelku pohromadě a zkusíme to,“ uzavírá naší pozvánku na duely I.B třídy kouč Krásných Louček.

Jak bude vypadat víkend v I.B třídě?
Sobota 26. září
I.B třída – muži
Jindřichov – Stěbořice (16.00), Krásné Loučky – Zlatníky (16.00)

Neděle 27. září

I.B třída – muži
Břidličná – Úvalno (16.00), Olympia Bruntál – Chlebičov (15.00, hřiště Moravskoslezský Kočov)