Hned po pátečním příjezdu byla celá výprava z Bruntálu přijata starostou a vedením města Büdingenu a pozvána na snídani na radnici. „Po ubytování v mládežnickém centru byl pro naši výpravu připraven výlet do Frankfurtu nad Mohanem s obědem ve světoznámé vinné restauraci „Zum Gemalten Haus“ a večer v restauraci klubu na stadionu. V sobotu dopoledne následovala prohlídka hradu a historické části města Büdingen s obědem v čínské restauraci, na který pozval celou výpravu Olympie starosta města Büdingen,“ osvětlil mimofotbalový program předseda Olympie Jan Urban.

Ale k samotnému turnaji. Začínal v sobotu odpoledne a startovalo na něm osm mužstev rozdělených do dvou skupin. Olympia nastoupila v prvním zápase proti pozdějšímu vítězi turnaje, TV Hanau, a ještě 5 minut před koncem vedla 2:0. „Soupeř ale po hrubých chybách naší obrany vyrovnal a v poslední minutě vstřelil vítězný gól,“ kroutil hlavou Urban.

V dalších zápasech podlehla Olympia Bruntál týmům TSV Stockheim v poměru 2:5 a SG Vogelsberg 1:5. Dopláceli jsme především na zvláštní míč, se kterým se u nás nehraje a taky na nezvykle velkou hrací plochu a velké branky, což v našich halových podmínkách není zvykem,“ posteskl si předseda Olympie.

V boji o 7. místo podlehla Olympia na penalty SC Viktoris Nidda 3:4 a obdržela pohár za poslední příčku. Ani 8. místo ale nepokazilo bruntálským hráčům příjemný pocit ze slavnostního vyhlášení, společnou večeři s domácími hráči a především zážitek z přijetí od sportovců a vedení Büdingenu, družebního města Bruntálu. Dohodli jsme se, že další přátelské setkání obou mužstev bude na mezinárodním turnaji, který pořádá Olympie 15. prosince 2012 doma v Bruntále,“ nastínil termín dalšího setkání obou měst Jan Urban.

Sestava Olympie: Juračka Krajčovič, Urban, Bučan, Urbaník, Nehyba, Zahradníček, Človečko, Rojko.

Branky Olympie: Urbaník, Bučan, Zahradníček, Urban. (ju)