Tato akce si za předchozích jednadvacet let stihla vybudovat velké jméno. V minulosti se zde představily nejlepší české kluby, mezi nimiž nechyběly například obě pražská „S“ – tedy Sparta ani Slavia.

„Posledních pět let je tento turnaj koncipován pro mladší žáky. Tentokrát pro fotbalisty ročníku narození 2005 a mladší. Jezdí za námi i kluby ze zahraničí. Zmíním například rakouský Salcburk, který nebude chybět ani v tomto ročníku,“ vysvětloval turnajový ředitel a předseda Slavoje Olympie Bruntál Jan Urban.

Před nedávnem se uzavíraly přihlášky a jsou známy názvy mužstev, která se v bruntálské sportovní hale představí. Kromě už uvedeného Salcburku půjde o týmy ze Slovenska – Štúrovo, Dunajskou Stredu anebo výběr západoslovenského fotbalového svazu. Chybět nebude rumunská Sebeș, polský Prudnik a také dvě družební města Bruntálu – litevské Plungé a Büdingen z Německa.

Zapomínat nesmíme na tuzemské celky. O co nejlepší umístění budou bojovat Bílovec, Baťov, což je soubor z Otrokovic, Hovorany a samozřejmě i pořádající Slavoj Olympia.

„O letošní ročník byl opět obrovský zájem. Některé kluby se účastní pravidelně a na konci jednoho turnaje automaticky říkají, že další rok přijedou znovu,“ doplnil ještě Jan Urban s tím, že dvaadvacátý ročník v Bruntálu proběhne mezi 1. až 3. prosincem.