Proti Vrbnu měl trenér Karlovic Gustav Santarius k dispozici hned devatenáct hráčů. „Hráli jsme s nimi 2:2, ale výsledek není vůbec podstatný. Pojali jsme to tak, že jsme zkoušeli, na kterých postech může který hráč nastupovat," osvětlil kouč a pokračoval: „Stejné to bude i teď proti Heralticím. Zase budeme experimentovat a hledat pro kluky ideální posty."

Kádr devatenácti fotbalistů je na okresní přebor obrovský, takovým počtem se nemohou pochlubit ani v daleko vyšších soutěžích. „Pro tu přípravu je to výborně. Ne vždy všichni kluci můžou a je daleko lepší trénovat třeba ve čtrnácti lidech, než v osmi, devíti. Není tady dorosts a když jsou někteří hráči v práci, tak by nebylo z čeho brát," povídal Santarius.

Do začátku sezony je ještě dlouhá doba a tak chce trenér vyzkoušet co nejvíce fotbalistů. „Ještě teď budeme mít na zápas připravených osmnáct kluků, možná víc, ještě se mi nějací hlásí. Bude to poslední zápas, kdy se bude zkoušet, pak už ten kádr začneme zužovat a hledat ideální základní sestavu," říkal rozhodně Gustav Santarius.

Už teď hlásí z Karlovic pět jistých posil. Povedlo se udržet brankáře Erika Beleje ze Zátora, stejně tak i jeho bratra Dominika, který nastupuje v obraně. Oba mají prodloužené hostování do konce sezony. „Na další hostování jsme získali Jirku Bačovského z Krnova," představil další jméno Gustav Santarius.

Jiří Bačovský nemá moc jednoduchý fotbalový život. Hrál v Krnově divizi, ale jeho častá zranění mu neumožnila ve vyšších soutěžích dále pokračovat. „Pořád trochu kulhá, ale hraje a hraje dobře," uvedl karlovický trenér.

Z Jindřichova se povedlo přivést ofenzivního záložníka Josefa Adamce, který je použitelný i na hrotu. A zatím poslední velkou posilou je Josef Holčák. „Domluvili jsme se na jeho hostování s Břidličnou. Na podzim jsme dávali málo gólů, tak jsme potřebovali posílit útočnou fázi. Holčák hrál krajský přebor, takže si od něj slibuji, že v okrese dá aspoň patnáct branek," vysvětloval Gustav Santarius.

Právě Holčák nemá zrovna pověst bezproblémového fotbalisty. „Měl jsem ho už ve Městě Albrechticích a neměl jsem s ním žádný problém, vycházíme spolu velice dobře," zahnal veškeré další spekulace kouč.

Jestliže Karlovice posílily směrem dopředu, defenziva oslabila. „Předstoper Barát odešel do Polska, což nám udělalo docela problém. Ještě není dojednáno hostování Matějíčka. Ten už chtěl končit, ale slíbil, že ještě půl roku hrát bude. A kdyby končil postupem, bylo by to veselejší loučení s fotbalem," vykládal lodivod Sokola Karlovice a dodal: „Jinak doplníme obranné řady z místních kluků, jsou to většinou typově právě obránci."