S jakou taktikou jste šli do utkání?

Snahou bylo vytvořit si nátlakovou hru. Snažili jsme se o kolmé přihrávky ze zálohy, chtěli jsme to táhnout po křídle a posléze centrovat do šestnáctky soupeře. Trenér Klimenko již delší dobu trénuje mezihru s kolmými přihrávkami za obranu. Naši útočníci totiž nejsou vysocí, ale rychlí.

Co podle vás rozhodlo o vašem vítězství? Fuskův sporný gól?

Ano, ale řekl bych, že i trošičku větší bojovnost. Hráči cítili, že se jedná o poslední příležitost urvat body před domácím publikem. Projevili největší bojovnost za celé jaro. Měli snahu za každou cenu zvítězit. A Fuskův gól jen hráčům vlil chuť do žil, aby ještě udrželi soutěž a vybojovali tři body.

Myslíte, že ten druhý gól byl regulérní?

Myslím že jo. Čárový rozhodčí naznačil, že střela skončila za brankovou čárou, byť jej hlavní sudí napoprvé neodpískal, stál totiž dál. Ale jak tam Fuska vletěl, tak míč ještě zatlačil.

Rozhodčí naopak neuznali gól Jeseníku. Nemyslíte, že stáli na vaší straně?

Byl to ofsajd, ten míč se odrazil k hráči, který stal za naším obráncem. Z moji pozice to sice nebylo pořádně poznat, vidět to tak musel pouze rozhodčí. Ale asi to bylo na hraně. Pro nás samozřejmě jedině dobře.

Krnov se potácí na poslední příčce, věříte ještě v záchranu?

Určitě, ta najděje je sice malá, ale bojuje se do posledních kol. Rozlosování je sice těžké, ale udržení záleží na nás. Bojujeme, abychom nebyli poslední, abychom skončili alespoň na předposlední příčce. Při troše štěstí se chceme umístit ještě výše, ale záleží na tom, kolik mančaftů bude sestupovat.

Jak vnímají situaci hráči?

Špatně. Sami si nedokáží říct, v čem je problém, neví, kde to vězí. Formu nemá kapitán Bačovský, na nějž jsme nejvíc spoléhali, teď ke všemu dostal stop na dvě utkání. Začátek jara nám nevyšel, potýkali jsme se se slabší formou. Na výkonu týmu byla znát nízká bojovnost, chybovost v obranné fázi, trápil se také útok.

Jaké jsou tedy cíle do dalšího utkání?

Chceme samozřejmě bodovat. Nic jiného nám taky nezbývá. Hráči jsou odhodlaní bodovat, vědí, že je za minutu dvanáct, ale chceme se o záchranu poprat.

O průběhu zápasu s Jeseníkem se můžete dočíst ZDE.