Aktivní jsou zejména mládežnický oddíl Juventus Bruntál a také Avízo Město Albrechtice s Olympií Bruntál.

Turnaje pro nejmladší

V listopadu se uskutečnil Alcom Cup 2009 pro mladší přípravku a vítězství si odnesli nejmladší fotbalisté domácího Juventusu před Břidličnou a Olympií Bruntál.

Dalším turnajem, který uspořádal oddíl Juventus Bruntál, byl Omniservis Cup 2009 a pohár pro nejlepší tým putoval do polské Gwiazda Ruda Slaszka. Druhé místo obsadili mladí fotbalisté Krnova.

Aktivní v pořádání halových turnajů jsou i ve Městě Albrechticích. Začátkem prosince se v tělocvičně základní školy Město Albrechtice uskutečnil turnaj mladších žáků a z poháru pro nejlepší tým se radovali fotbalisté Slavoje Bruntál před dvěma týmy Avíza Město Albrechtice.

Mezinárodní turnaj v Bruntále

Velký třídenní mezinárodní turnaj starších žáků uspořádala Olympia Bruntál od 5. do 7. prosince v bruntálské sportovní hale.
Jedenáct týmů zápolilo po tři dny a všechny poháry za první tři místa putovaly na Slovensko.

Vítězství si odvezli mladí fotbalisté oblastního výběru Dunajské Stredy před výběrem Západoslovenského fotbalového svazu a Lokomotivou Trnava. Až čtvrtý byl nejlepší český zástupce, Kolín.

Bruntálská Liga sálovka

Od listopadu probíhá ve sportovní hale v Bruntále Liga sálovky. Ta ukončila svou základní část a vyvrcholí závěrečným finálovým turnajem play off v neděli 17. ledna. Tradiční Vánoční turnaj mužů se uskutečnil ve Městě Albrechticích a pohár pro vítěze si odvezli fotbalisté Bistra u Křížků před Konduktéry a Avízem Město Albrechtice.

Halová sezona je v plném proudu. Turnaj mladších žáků Vodafone Cup chystá na únor do bruntálské sportovní haly Slavoj Bruntál. Komise mládeže OFS pořádá od 23. ledna tradiční mládežnické přebory všech kategorií.