Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V Rýmařově skórovali jen hosté

Předposlední podzimní kolo divize svedlo proti sobě dva nejvíce skórující celky soutěže. Do Rýmařova přijel Dolní Benešov. Jiskra měla za sebou úspěšnou sérii a v té chtěla pokračovat.

7.11.2016

Čtyři góly inkasovali fotbalisté Jiskry na svém hřišti a navíc přišli o zraněného kapitána Jiřího Furika (ve žlutém).Foto: Jiskra Rýmařov

Jiskra začala dobře. Rýmařovští se aktivní hrou tlačili před šestnáctku hostí. Skóre mohl otevřít Dydowicz, jenže jeho ránu zastavila tyč.

„V téhle situaci jsme měli dost smůlu. Dydowiczova střela se odrazila od tyčky a míč pak prošel podél brankové čáry ven," litoval kouč domácích Milan Furik. A bylo proč. V osmnácté minutě se poprvé měnilo skóre a pohnuli jím hosté z Dolního Benešova. Labuda pronikl do šestnáctky, obešel brankáře a míč zasunul za něj do sítě, 0:1.

Hned o sedm minut později bylo ještě hůř. Rána hostujícího Býmy se odrazila od břevna do zad gólmana Kameníka a balón se došoural za brankovou čáru, 0:2. Jenže ani to nebylo vše. Po půlhodině hry se míč v pokutovém území Jiskry Rýmařov opět odrazil k Býmovi a pro něj už nebyl problém uklidit jej do branky domácích potřetí.

Poločas hrůzy ještě neskončil. Přišla jeho poslední minuta. Jiskra hrála v tu chvíli o deseti, protože byl ošetřován Jiří Furik, a po standardní situaci inkasovala znovu, 0:4.

Věděli jsme, že Dolní Benešov dokáže skórovat i z těch nejmenších šancí, no a dneska ty své minišance využil. My jsme celý poločas prospali, chybělo nasazení. A vzadu jsme vůbec nehráli dobře," povídal trenér Jiskry Milan Furik. Do druhé půle už nenastoupil zraněný kapitán Jiří Furik, místo něj šel na hřiště Lesák.

„Jirka má nakopnuté lýtko, vůbec nemůže chodit. Už teď je jasné, že v posledním zápase hrát nebude," objasnil zdravotní stav kapitána trenér.

Po přestávce Rýmařov většinou kontroloval hru, ale do šancí se nedostával. „Měli jsme tam nějaké střely, ale ty postrádaly razanci. Nebylo to něco, s čím by si měl brankář soupeře dělat starosti," poznamenal Furik.

Dolní Benešov už hrát nemusel a jenom si zkušeně hlídal výsledek. „Byli perfektní, disciplinovaní. Vůbec neotevřeli hru, vždycky vycházeli ze zabezpečené obrany," chválil protivníka domácí lodivod. V pětaosmdesáté minutě navíc dostal rýmařovský střelec Šupák červenou kartu.

„Byla to situace, která vycházela z frustrace hráčů. Ale to nic nemění na tom, že karta byla úplně zbytečná," podotkl Milan Furik. Branka už nepadla a Jiskra si tak připsala domácí porážku. „Čekal jsem vyrovnaný zápas a od dvou nejofenzivnějších týmů divize i přestřelku, ta se ale konala jen na straně hostů," dodal k utkání zklamaný kouč.

Rýmařov - Dolní Benešov 0:4 (0:4)
Branky: 18. Labuda, 25. a 30. Býma, 45. Haas
Rýmařov: Kameník - Krejčí, Hoza, Harazin,Tomáš Němec - Dydowicz, Jiří Furik (46. Lesák), Michal Furik, Radek Němec - Šupák (85. ČK), Ondruška. Trenér: Milan Furik

Autor: Pavel Habram

7.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Lesní bar získal cenu kraje

Vyhlášení prvního ročníku soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje se konalo minulý čtvrtek večer v olomouckém arcibiskupském paláci.