Nicméně přestupový termín je otevřený až do začátku dubna. Jednáte s případnými posilami?

Ještě máme ve výběru rozjednané nějaké hráče, ale troufám si říct, že jejich přestup nedotáhneme do konce. Buď mají hráči velké finanční požadavky nebo je to pro ně daleko. Nemohli by s námi pravidelně trénovat a takoví hráči jsou nám prakticky k ničemu.

Mohl byste být konkrétní?

Jednáme o hráči z Uničova, ale momentálně čekám, až uzavřou soupisku. Sami totiž čekají na nové posily z Olomouce. Ale do šestého dubna bychom to snad mohli dořešit. Možná zkusíme získat někoho z nižších soutěží, například Georga z Břidličné. Ta má však úzký kádr a nechce ho uvolnit.

Jako trenéra vás musí taková situace mrzet.

Musíme se na druhou stranu ohlížet na finanční stránku. Nechci brečet, že máme málo peněz, věřím, ze stávající výbor by snad byl schopný získat peníze, ale v okolí se hráčský kádr točí pořád dokola: Albrechtice, Krnov, Bruntál a Břidličná. Na divizi v regionu moc velký výběr hráčů není. Sestavy Bruntálu a Břidličné jsou prakticky vybrané. V momentální situaci, kdy hrajeme o záchranu, navíc potřebujeme hotové hráče, kterých je v okolí málo.

Přiznejte, vnímáte hrozbu sestupu?

Určitě. Co jsem v kuloárech zaslechl, vesměs všechny mančafty v divizi posilovaly. Nechci být k Rýmařovu příliš kritický, ale dvě posily jsou skutečně málo do bojů o záchranu. Každý rok jsme získali tři až čtyři posily, letos je to bohužel slabé. Dá se říct, že budeme hrát především o záchranu.

Byl by pro vás sestup velkým zklamáním?

Určitě! Ale kluci mají opravdu dobrého ducha, jsou to kvalitní fotbalisté. Musím jim věřit, v žádném případě nehážeme flintu do žita. Vždy, když šlo do tuhého, jsme se semkli a sezona dopadla dobře, proto věřím, že divizi v Rýmařově zachráníme i letos. Partě rozhodně věřím.

Do jarní bitvy vstoupíte nedělním utkáním s Havířovem. Jaká máte od letošní premiéry očekávání?

Pokud se zápas vůbec uskuteční, tak to bude na velmi těžkém terénu. Hostující mužstva na našem hřišti mají výhodu v tom, že mohou ukopat minimálně remízu. To by pro nás byla ztráta dvou bodů a rozhodně neúspěch. V Havířově jsme sice uhráli bod, ale přiznám se, že se štěstím. Nyní k nám přijedou s tím, že si budou chtít body vzít zpět. Snad by pro nás byla výhoda, kdyby se zápas odložil. Uděláme vše pro to, abychom vyhráli, ale vzhledem ke kvalitě terénu to bude těžké.

Máte už jasno o sestavě?

Sestava bude prakticky stejná, jako v posledním přípravném utkání, nemáme moc z čeho vybírat. Rád bych doplnil, že nám nehraje do karet rozlosování jarní sezony. Doma hrajeme se silnými soupeři z popředí tabulky a naopak venku hrajeme s mužstvy, která se zachraňují. Každý mančaft, který bojuje o záchranu, je doma silný a chce vyhrát. Proto nám mohou brát body.