Oba týmy nastoupily do zápasu s několika možnými posilami ve svých řadách a od úvodních minut se snažily o aktivní fotbal. V dresu Jiskry se představili holičtí Kouřil se Swarzem, na druhé straně posílili domácí celek střelec Satke, Garba z Mokrých Lazců a po delší marodce to zkoušel i Zabloudil.

Lépe vycházel úvod utkání domácím hráčům Slavoje, kteří si vytvářeli více dobrých střeleckých příležitostí a měli častěji míč na svých kopačkách. Mladý tým Jiskry se snažil, ale v jeho hře bylo oproti domácím více chyb jak v obranné fázi, tak i v útoku.

Slavoj svůj dobrý výkon potvrdil ve dvacáté minutě. Před velkým vápnem Rýmařova se uvolnil novic Satke a tvrdou střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Bruntálští fotbalisté byli aktivnější i v dalším průběhu prvních pětačtyřiceti minut. Brankář Jiskry Urban si tak na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl.

Na druhé straně odváděl spolehlivý výkon i gólman Slavoje Dolanský, který řešil situace před svou bránou bez problémů a poradil si i se střelou Krška. Zvýšit vedení mohli Píca a Macrineanu, ani jeden se ale neprosadil. Skóre se tak měnilo až v jedenačtyřicáté minutě. Po výborné spolupráci Satkeho s Pícou chladnokrevně zakončil druhý jmenovaný a Slavoj vedl rozdílem dvou branek.

V závěru první půle se snažila Jiskra kontrovat, ale neuspěla.

Do druhé poloviny zápasu nastoupili Rýmařovští přece jen s větším nasazením a odvahou v útočné fázi. Domácí fotbalisté pokračovali v ofenzivním výkonu a hráli kombinační fotbal. Jiskra využívala prostoru na hřišti a několikrát zle zatopila před domácí brankou. Průnikem zahrozil Kršek, ale na jeho centr před bránu Slavoje nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval.

Dobrou možnost měl i jeho spoluhráč Martin Kratochvíl, ale také neuspěl. Když pak bomba Kouřila z dvaceti metrů těsně minula střídajícího gólmana Sobotku v domácí svatyni, udeřilo na druhé straně. Ve třiašedesáté minutě se dostal k míči před hranici šestnáctky Jiskry Garba a parádní technickou střelou do šibenice nedal brankáři hostí Urbanovi šanci.

Oboustranně dobrý fotbal pokračoval ve druhém poločase i v dalších minutách. Jiskra bojovala o korigování a měla k tomu i možnosti. Střelecky se ale neprosadila až do osmašedesáté minuty. Domácí stoper vyrobil před svým velkým vápnem hrubou chybu, po které získal míč hostující Kučera a střelou zpoza velkého vápna snížil na 1:3 z pohledu Jiskry.

Otevřený fotbal pokračoval i ve zbývajícím průběhu utkání. Šance ke vstřelení gólu měly oba týmy. Od inkasované branky zachránila domácí branková konstrukce. Poslední slovo v zápase ale mohli mít opět fotbalisté Slavoje. Střelu Vavráka zblízka gólman Jiskry bravurně vyrazil a následný pokus Píci skončil jen na břevně branky Rýmařova.

Prospěšné přípravné utkání tak skončilo vítězstvím Slavoje Bruntál v poměru 3:1. V přípravě pokračuje Slavoj v sobotu na hřišti Oskavy, rýmařovští fotbalisté se ve stejný den zúčastní turnaje v Moravském Berouně.

FC Slavoj Bruntál - Jiskra Rýmařov 3:1 (2:0)
Branky: 20. Satke, 41. Píca, 63. Garba - 68. Kučera

Bruntál: Dolanský – Ivo Krajčovič, Parol, Pánek, Bršťák – David Zabloudil, Macrineanu, Garba, Žižka - Píca, Satke, střídali: Sobotka, Slaný, Drbal, Kolín, Vavrák, trenér: Jaroslav Zabloudil
Rýmařov: Urban – Vlastimil Samson, Pospíšil, Fojtů, Tlapal – Martin Kratochvíl, Kouřil, Schwarz, Ivo Kratochvíl – Kučera, Kršek, střídali: Holuša, Jan Krajčovič, trenér: Petr Kostelník, rozhodčí: František Macík