Šestý celek krajského přeboru musel v pátek narychlo řešit nepříjemnou situaci kolem trenérského postu. Z vážných rodinných důvodů požádal o uvolnění z funkce trenéra dosavadní kouč Jan Jedlička, kterého vzápětí nahradil staronový trenér Petr Kostelník.

„Nešlo o žádnou výměnu z důvodu nespokojenosti s trenérem, jak by se někdo mohl domnívat. Byli jsme nuceni vyhovět žádosti o rezignaci trenérovi Jedličkovi z vážných rodinných důvodů. Současně s ním odstoupil i jeho asistent Karel Stefanovský," říkal předseda TJ Kovohutě Břidličná Ludvík Zifčák a dodal: „Tým do konce jarní soutěže povede Petr Kostelník. Jeho asistentem bude zkušený fotbalista Radim Přecechtěl."

Utkání se hrálo na náhradní travnaté ploše v Břidličné. Domácí fotbalisté se třemi avizovanými posilami, Radimem Přecechtělem, Slotou a Pavlem Jahodou, byli od začátku lepším mužstvem a diktovali tempo hry. Krásné Loučky pozorně bránily a přecházely do nebezpečných protiútoků.

Jeden z nich vyšel hostům ve 39. minutě a Mitura po něm vstřelil vedoucí branku Krásných Louček. Břidličná po inkasované brance přidala. Zvýšila tlak na branku hostů. Kamil Kocúr, Roman György a ani Slota nedokázali překonat dobře chytajícího brankáře Krásných Louček Petra.

Druhý poločas se hrál pouze v režii domácího celku, který uzavřel Krásné Loučky na jeho polovině. Přesto to mohli být ale opět hosté, kteří mohli zvýšit svůj náskok. Rychlý brejk Mitury zastavil dobrým zákrokem až domácí gólman Zifčák.

Velký tlak Břidličné pokračoval. Hosté úporně bránili a v nouzi místy odkopávali míče pouze na polovinu soupeře. Vyrovnání konečně zařídila jedna z posil Břidličné Slota, který využil zaváhání jinak pozorné obrany Krásných Louček.

Domácí se v závěru vrhli do útoku a chtěli strhnout výsledek na svou stranu. To se jim ale mohlo nakonec vymstít. V 90. minutě unikl opět aktivní Mitura, ale nedokázal ani napotřetí překonat výborného Zifčáka v brance Břidličné.

„S výsledkem rozhodně nemůžeme být spokojeni, i když Krásné Loučky mají velmi dobré mužstvo a neomlouvá nás ani to, že nám scházeli Kladníček s Patrikem Györgym. V každém případě utkání splnilo svůj účel a my jsme po dlouhé době hráli na přírodní trávě," zhodnotil zápas staronový trenér Břidličné Petr Kostelník.

V sobotu zajíždí Břidličná k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání do Háje ve Slezsku a rozhodně ji tam nečeká jednoduchý zápas. Háj se určitě pokusí vrátit Břidličné podzimní porážku.

TJ Břidličná - Sokol Krásné Loučky 1:1 (0:1)
Branky: Mitura - Slota

TJ Břidličná: Ludvík Zifčák - Michal Kocúr, Jiřičný, Olejár, Jahoda - Slota, Přecechtěl, Cálek, Jan Zifčák - Roman György, Kamil Kocúr. Střídali: Minich, Kurej, Cabák, Jan Kocúr, Chmelař. Trenér: Petr Kostelník
Sokol Krásné Loučky: Petr - Kozák, Mamula, Lalák, Malinovský - Sztuka, Chlopčík, Choma, Ručka - Mitura, Pella, střídali: Kočenda, Mýlek