Očekávané okresní derby I.B třídy mezi ambiciózními týmy Olympie Bruntál a Břidličné velice slušně zaplnilo v nedělním krásném letním počasí tribuny stadionu. Nabuzení diváci se ale od úvodních minut příliš pohledného fotbalu nedočkali. Oba týmy se velice dobře znají a i opatrná hra z obou stran tomu nasvědčovala.

K vidění tak místo pohledných fotbalových akcí byla rozháraná hra, hodně nepřesností, ale zato spousta tvrdých osobních soubojů ve středu hřiště. Jak domácí hráči, tak i hosté si byli vědomi důležitosti utkání a chtěli jej vyhrát. Střelou na branku hostů pohrozil Jan Krajčovič. Na druhé straně si dral do šance Gyorgy. Olympia se snažila prosadit v šestnáctce hostů centrovanými míči, tam ale kralovala obrana Břidličné v čele s Jiřičným.

Ve 20. minutě se poprvé měnilo skóre, a to ve prospěch hostů. Pronikající Jahoda byl zastaven obráncem Olympie ve velkém vápně domácích jen za cenu faulu, po kterém nařídil rozhodčí Kypus pokutový kop. Při prvním provedení byl domácí gólman úspěšný, ale kvůli včasnému vběhnutí domácích hráčů do šestnáctky a vyběhnutí brankáře Olympie se opakoval. I na druhý pokus Jiřičného si domácí gólman Juračka sáhl, ale radosti z vedoucího gólu hostům nezabránil.

Boj o střed hřiště pokračoval dále. Olympia chtěla vyrovnat a snažil se o to střelou z dvaceti metrů Šanda. Míč ale šel nad bránu. Radost tak přišla opět na straně Břidličné. Ve 27. minutě po centru do velkého vápna domácích neudržel gólman Olympie míč a Gyorgy jej pohodlně poslal do opuštěné brány domácích.

Hosté mohli hrát v klidu a na tahu byli domácí. Další střelu na branku hostů vyslal Krajčovič. Hlavička Raaba těsně minula tyč branky Břidličné a ani Chudý při svém střeleckém pokusu neuspěl. V závěru poločasu ještě zkoušel štěstí ostrostřelec hostů, Ondruška, ale ani on poločasové skóre 2:0 ve prospěch Břidličné nezměnil.

Velkou snahou o korigování výsledků ze strany Olympie začal druhý poločas. Hosté ale velmi dobře bránili a domácí se jen těžko před pokutovým územím Břidličné prosazovali. Také míče vrchem se nesetkaly s efektem, a tak režii měli na svých kopačkách hosté. V 69. minutě utekl obraně domácích jeden z nejlepších hráčů zápasu, Gyorgy, a ideálně předložil míč ke skórování Kamilu Kocúrovi. Ten se nemýlil a zvýšil vedení hostů jíž na rozdíl tří branek.

Domácí ani za krajně nepříznivého stavu utkání nezabalili a bojovali o výsledek. Na hřišti se přitvrdilo a rozhodčí Kypus musel vytahovat žluté karty. V 83. minutě vykřesali domácí jiskřičku naděje. V pokutovém území Břidličné byl stažen Raab a penalta se tentokráte pískala proti hostů. Jan Krajčovič bez nejmenších potíží proměnil a vyzval svůj tým k náporu.

Ten definitivně utlumil v 86. minutě v zápase vynikající Gyorgy z týmu Břidličné. Po průniku a odvážném technickém kousku vyškolil hned několik obránců Olympie a svou skvělou individuální akci zakončil gólovou střelou ke vzdálenější tyči bezmocného gólmana Olympie.

Břidličná si ze hřiště Olympie odvezla vítězství v poměru 4:1. „Musím říci, že jsme nehráli dnes vůbec dobře a s předvedenou hrou nejsem spokojen. Možná to bylo i tím, že někteří hráči přišli na utkání přímo z práce. Až na posledních deset minut nám nehrála středová řada a nechala hrát domácí. Naštěstí nám ve hře nescházela zodpovědnost a důraz. Utkání se nám vydařilo výsledkově,“ řekl po vítězném zápase nad Olympií Bruntál kouč hostů Jan Bubela.

Olympia Bruntál – TJ Břidličná 1:4 (0:2)
Branky: 83. Jan Krajčovič - 20. Jiřičný z pen., 27. Gyorgy, 69. Kamil Kocúr, 86. Gyorgy

Olympia Bruntál: Juračka - Jan Krajčovič, Maněk, Piňos, Dorňák - Chudý, Stoklasa (65.Hendrych), Cabál, Petr Šanda - Dluhoš (75. Strnadel), Raab, trenér: Jaroslav Kyselý
Břidličná: Ludvík Zifčák - Moják (46.Jan Zifčák), Michal Kocúr (85.Cabák), Jiřičný, Šarman - Jahoda, Minich (65.Kladniček), Ondruška, Veselka - Kamil Kocúr, Gyorgy, trenér: Jan Bubela