Oficiální otevření krnovské umělé trávy pokračovalo na hřišti Krnova zápasem seniorů bývalých městských rivalů z dávných let. Oba oddíly působily až do sezony 1974 samostatně a měli za sebou bohatou tradici. TJ Krnov měl předchůdce ve slavném Strojosvitu Krnov, kde hrávali fotbalové osobnosti Pouba, Anderka, Procházka, Puchala, Haladěj a celá řada dalších výborných hráčů. Strojosvit Krnov hrál soutěž až na úrovni divize.

Po něm nastoupila éra TJ Krnov, který hrál na dnešním atletickém stadionu na Petrovické ulici a na počátku sedmdesátých let to dotáhl až do krajského přeboru. Na konci samostatné éry hrávali v TJ Krnov Rovenský, Němec, bratři Laryšové, Zatloukal, bratři Pandovští, Simichandis, Baďura, Bujok, bratří Klementové, Pakosta, Zapletal, Balner, Bačovský, Papucas, Stanovský, Turýn, Grček, Klimenko a další.

TJ Krnov měl i kvalitní mládež. Dorostenci hráli krajský přebor a žáci pravidelně postupovali do krajských finále. Mezi známými trenéry se v TJ Krnov vystřídali Flamík, Klepáč, Šlosar, z Opavy příchozí a později velice známá osobnost Soudek a naposled Hrbáč.

Přišlo sloučení

Také fotbalová Lokomotiva nezahálela. Na hřišti v Kostelci táhla na konci šedesátých let hlavně ligová soutěž dorostu, kam Lokomotiva postoupila a která diváky vždy zaplnila kostelecké hřiště. V tehdejším týmu hrávala známá jména jako Vihňák, Kuzník, Hostaša, Garba, Grabovský, Bajnetas, Hába, Marak, Zahradník a řada dalších, kteří pak úspěšně po návratu z vojny působili v prvním týmu. Z trenérů, kteří prošli Lokomotivou, nelze zapomenout na Avrata, Krůčka a další, kteří pro oddíl pracovali.

Lokomotiva to dotáhla až do I.A třídy a právě tam se po sestupu TJ Krnov z krajského přeboru oba městští rivalové před sezonou v roce 1974 potkali. Na tehdejší atmosféru, která vždy při městském derby panovala, asi málokdo z těch, co ji prožili, zapomínají. Na zápasech, ať už na TJ Krnov nebo na Lokomotivě, byly přítomny necelé dvě tisícovky diváků, kteří vytvářeli nádhernou atmosféru.

Zda sloučení bylo dobré či nebylo, můžeme jen soudit. Jisté je, že se z Krnova ztratila spousta velmi dobrých fotbalistů a těžily z toho okolní oddíly. V zájmu zlepšení úrovně fotbalu ve městě byly oba oddíly v polovině sezony 1974 sloučeny a hned následoval pod vedením trenéra Hrbáče postup zpět do silného krajského přeboru. V týmu tehdy hráli Rovenský, Němec, Bajnetas, Zapletal, Zatloukal, Hába, Krváč, Pandovský, Simichanidis, Bačovský, Stanovský, Koval, Bajnetas, Papucas, Bujok, Vihňák, Moša, Kuzník a Jan Zahradník, na jehož počest se nedělní vzpomínkové setkání uskutečnilo.

Řada bývalých hráčů té doby již k nedělnímu utkání nemohla nastoupit, ať už ze zdravotních důvodů či jiných, a tak je zastoupili mladí. Příjemné setkání a poté samotné utkání přilákalo na krnovský stadion slušný počet příznivců, kteří mohli zhlédnout pěkný zápas se spoustou branek. Po závěru zápasu se oba týmy rozešly se zaslouženou remízou.

TJ Krnov – Lokomotiva Krnov 6:6 (2:3)
Branky: Lhoťan 5, Rosík z penalty - Kuzník, Krůček, Hořínek, Halíř, Hába, Hudský.
TJ Krnov: Mužík, Ledvoň, Čanaklis, Bártek, Zapletal, Lhoťan, Stanovský, Klimenko, Rosík, Němec.
Lokomotiva Krnov: Chylík, Kuzník, Hába, Poklop, Hudský, Satke, Hořínek, Daříček, Krůček, Halíř.