Oba soupeři na tom byli před zápasem prakticky stejně. Domácím patřila desátá příčka, hostům pak jedenáctá se shodným počtem jednadvaceti bodů.
„Chceme určitě neprohrát. Bod z venku bychom brali,“ uvedl před utkáním trenér Chomýže Rostislav Lhoťan. Jeho benešovský kolega Robert Kaluža jej doplnil: „Neberem nic, než tři body. Je to velmi důležité utkání. Vítězstvím bychom udělali velký krok k záchraně.“

První velkou šanci si připsali hned ve druhé minutě hosté, ale skóre se zatím neměnilo. O tři minuty později však již udeřilo. Po rohu se před brankou Horního Benešova nejlépe zorientoval Mocik a Chmýž vedla. Hosty branka nabudila a tlačili se i do dalších příležitostí, ale trestuhodně je zahazovali.

Poté se karta začala obracet. Domácí se uklidnili, počali lépe kombinovat a stále více se tlačili před hostující svatyni. Dvě minuty před přestávkou se jim podařilo vyrovnat. Gólman Chomýže Šlosar neudržel po střele míč. Ten se dostal k úplně volnému Klechovi, pro kterého už nebyl problém skórovat. Gól do šatny domácí fotbalisty evidentně povzbudil, protože druhá půle patřila jednoznačně jim.

Horní Benešov tlačil hosty k jejich brance, na svou polovinu je prakticky nepustil. V šestapadesáté minutě se nechal vyloučit hostující kapitán Kubík a Chomýž dohrávala více než půlhodinu v deseti. K tomu se jí ještě postupně zranili Leško a Tomáš Moravec, takže trenér Lhoťan musel nasadit dorostence.

Hráči Horního Benešova si vytvářeli jednu příležitost za druhou, ale nebyli schopni je proměnit. Až deset minut před koncem se domácím podařilo tlak zúročit. Před brankářem Chomýže se zjevil nekrytý Klement a zajistil svým barvám vítězství 2:1.

„Máme tři důležité body, takže panuje určitě spokojenost,“ usmíval se domácí kouč Kaluža. „Brzy jsme prohrávali, ale důležité bylo, že se nám podařilo ještě před poločasem vyrovnat. Po přestávce jsme byli jasně lepší. Pomohlo nám i vyloučení hostů,“ dodal Robert Kaluža. Trenér Chomýže Lhoťan už tak šťastný nebyl: „Máme obrovskou marodku. Mysleli jsme, že už bude hrát Vaněk, ale ještě není zdravý. Navíc se nám zranili další dva hráči a museli jsme nasadit dorostence.

Ve druhém poločase po vyloučení Kubíka nás domácí mačkali, bylo jen otázkou času, kdy dají gól. Musíme makat dál, jednoznačným cílem je záchrana,“ zakončil hodnocení Rostislav Lhoťan.

TJ Horní Benešov – Sokol Chomýž 2:1 (1:1)