V úterý proběhla schůze výboru klubu, na které oznámil svůj konec. „Bylo toho už moc. Převážily zdravotní důvody, po tom, co jsem se v únoru podruhé narodil, jsem si řekl, že by to měli převzít mladí," uvedl odcházející předseda Antonín Hudský, který stál v čele FK Krnov devatenáct let. Po něm převzal žezlo Marek Koraba, který plnil funkci sekretáře.

Sám Antonín Hudský ví, že nové vedení nečeká po nepříliš úspěšné sezoně lehká práce. „Samozřejmě z toho, že se spadlo, radost nemám. Šli jsme do divize ze čtvrtého místa, šli jsme to zkusit. Sezona byla, jaká byla. S tím rozpočtem, co máme, je vůbec zázrak, že jsme divizi hráli. Měli jsme úzký kádr, což se projevilo," povídal Hudský. A dodával: „Všem jsem poděkoval, trenérovi, hráčům, i všem, co se mnou tady za těch devatenáct let byli."

Nového předsedu Marka Korabu čeká pěkná honička, připravit za krátkou letní přestávku klub na novou sezonu. „Nebudu na fotbale pětkrát týdně, ale sedmkrát týdně," usmál se Koraba. A pokračoval: „Čeká nás hodně změn. Už jenom to, že se ve fotbale ruší hostování, takže všechny hráče musíme mít na přestup," pokračoval. Sám se do předsednického křesla nehrnul. „Moc se mi do toho nechtělo. Ještě jsme lámali Tondu Hudského, aby zůstal, přece jen je to osobnost. Pro klub udělal obrovské věci. Už jen to, že se hrála divize, byl malý zázrak. Kdyby tu nebyl on, fotbal v Krnově je někde dole," uváděl nový předseda.

Kádr Krnova už opustilo několik hráčů. Gólman Jaška a jeden z bratrů Kundrátků si našli angažmá v Petřkovicích. Otázka visí nad Vojtěchem Šustrem. Ostrák s Mohylou hostovali na jaře v Bruntále a upsali se mu i na nadcházející ročník 1.A třídy. Dvořákovy kroky zamíří do Krásných Louček. V nejbližší době tak Marka Korabu čekají jednání s Opavou, Baníkem a Hlučínem. „Potřebujeme, aby Adam Ondra, který je stále hráčem Opavy, už byl definitivně náš. Hlučín se zatím vyjádřil, že do divize by nám hráče půjčil, do krajského přeboru ale asi ne. Oslovili jsme i brankáře Petra, jestli by se nechtěl vrátit. Otázka je, kdo ze starších už nebude chtít hrát krajský přebor a bude chtít jít do nižších soutěží. Já doufám, že je udržíme. No, čeká nás hodně práce," vykládal Koraba.

Krnovští chtějí stáhnout z hostování pokud možno co nejvíce svých odchovanců, kteří se nevešli do divizního kádru. V krajském přeboru by své místo najít mohli. Otázka je, jestli to bude stačit, hrát jen se svými. Rozhodně nechceme dopadnout jako Kravaře," podotkl Marek Koraba. I když se bude v Krnově hrát „jen" krajský přebor, novopečený šéf klubu doufá, že fanoušci si na stadion zase cestu najdou. „I když jsme hráli o sestup v divizi, pořád jsme měli největší návštěvy. Sice ke konci už ta čísla šla dolů, ale pořád jich chodilo nejvíc," uváděl. A hned dodával: „Chceme, aby se lidi na fotbal zase vrátili, aby je hra bavila. Ale to bude taky záviset na tom, jak se nám povede dát mužstvo dohromady. Přece jen nechceme hned hrát zase o sestup," uzavřel Marek Koraba.